06.10.2022 04:10

Макрон після переговорів з Путіним: «Найближчі дні будуть вирішальними»

Новый Чемберлен несет Европе мир?

14:13

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Макрон, новости, РФ, конфликт, Украина, Макрон, новини, РФ, конфлікт, Україна,

Президент Франції Емманюель Макрон заявив, що найближчі дні будуть вирішальними у питанні російської деескалації навколо України. Це залежатиме від переговорів і консультацій з США, з НАТО, а також — від їхньої зустрічі з президентом Зеленським. Про це французький лідер сказав на пресконференції після перемовин президентів Росії та Франції, повідомляють #Букви з посиланням на міжнародне видання Reuters.

  – Нам потрібно домовитися по конкретних заходах, для того, щоб стабілізувати ситуацію і досягнути деескалації. Ми це обговорили разом. Найближчими днями та тижнями це має бути підтверджено. І я хочу сказати, що президент Росії Путін сказав, що він готовий слідувати цій логіці, говорячи про те, щоб була рівновага в цих ініціативах, в тому числі — поставити питання про суверенітет і територіальну цілісність України. Тож найближчі дні будуть вирішальними, і ці щільні дискусії, які в нас відбулися, сприятимуть цьому, – сказав Макрон.

Він також додав, що у Європі зараз усвідомлюють серйозність ситуації і всіляко шукають шлях до встановлення миру. Макрон наголосив, що зараз напруженість посилюється, підсилюється рівень ескалації, і це — не в інтересах ні Росії, ні європейців.

 – У нас є бажання працювати разом, щоб гарантувати новий порядок стабільності та безпеки в Європі, і у цьому сенсі Росії були запропоновані «конкретні гарантії безпеки», – додав президент Франції.

Путін же, в свою чергу, пригрозив, що вся Європа, і Франція зокрема, «буде втягнута у війну без переможців», якщо Україна стане членом НАТО.