Майже всі евакуйовані діти-сироти з Миколаївщини повернулися на територію області — ОВА

12:42

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Майже всі діти-сироти, які були евакуйовані на початку російського вторгнення, станом на червень 2023 року повернулися на територію Миколаївщини. 50 евакуйованих ще перебувають за кордоном, 14 дітей в Грузії та 36 — в Німеччині.

Про це під час брифінгу сказав заступник начальника Миколаївської обласної військової адміністрації Олександр Трайтлі.

Заступник начальник ОВА розповів щодо евакуації дітей на початку повномасштабного вторгнення РФ.

“Ми дуже оперативно евакуювали дітей сиріт, дітей, які перебувають в складних життєвих обставинах, дітей з інвалідністю в безпечні регіони нашої держави. Я дякую кожному керівнику на своєму рівні за те, що вони відпрацювали це питання дуже ефективно. Спочатку ми евакуювали хворих лежачих дітей до Польщі, за підтримки двох перших леді, вони були евакуйовані до Німеччини, в спеціальний центр, де цим дітям надається надзвичайно фахова медична реабілітація”, — сказав Олександр Трайтлі.

За словами Трайтлі, станом на червень у Грузії залишаються 14 дітей з Новопетрівської школи-інтернату.

“Діти під опікою нашого посольства в Грузії в місті Тбілісі. Усі інші діти дуже раді, що повернулися додому. Ми відібрали для них два хороших заклади в одному з районів найбільш безпечному, найбільш віддаленому від лінії зіткнення”, — говорить Олександр Трайтлі.

Зі слів директорки департаменту соціального захисту населення ОВА Оксани Єльчієвої , 36 вихованців Степівського дитячого будинку-інтернату перебувають в Німеччині.

“Це 36 хлопчиків, які потребують постійного догляду, вони за станом здоров’я не можуть навчатися. Їм потрібна цілодобова медична допомога і медичний супровід. Станом на червень вони перебувають у Німеччині в відповідному медичному центрі, де їм допомагають і роблять певні медичні операції”, — говорить Оксана Єльчієва.