Майже половину населення світу вакцинували проти коронавірусу – ВООЗ

12:15

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

за COVID-вакцинацию билеты на матчи, Киев, новости, коронавирус, пандемия, вакцина, вакцинация, COVID-19, ТРЦ, Blockbuster Mall, билеты, футбол, матчи, ФК Шахтер,
Щеплення від коронавірусного захворювання COVID-19 має вже близько половини населення світу.

Як передає кореспондент Укрінформу, про це заявив у вівторок виконавчий директор програми ВООЗ із надзвичайних ситуацій у сфері охорони здоров’я Майкл Раян під час Всесвітнього економічного форуму (ВЕФ), який цього року проходить у віртуальному форматі.

“На сьогодні близько половини населення Землі отримали дві дози вакцини”, – заявив представник ВООЗ.

При цьому він вказав на те, що мають місце великі відмінності у частці вакцинованих людей у різних частинах світу. Передусім, низький рівень вакцинованих від COVID-19 спостерігається у країнах з низьким рівнем розвитку. “Так, в Африці рівень вакцинації знаходиться лише на рівні 7%. І тому, хоча вакцинація і триває, є країни, які фактично залишаються поза цим процесом. І нам треба добитися справедливості та захищати найбільш незахищені групи у всіх країнах при боротьбі з цим вірусом”, – заявив Раян.

Представник ВООЗ наголосив, що вірус продовжуватиме існувати і нікуди не подінеться. І головним завданням наразі є подолання тієї надзвичайної ситуації в галузі охорони здоров’я, яка була проголошена у зв’язку зі спалахом нового коронавірусу. “У цьому році ми не зможемо побороти вірус, і ніколи не зможемо зупинити вірус. Ці пандемічні віруси вже є складовою нашої екосистеми. Але ми можемо добитися припинення цієї надзвичайної ситуації у сфері охорони здоров’я, яку гендиректор ВООЗ Тедрос Гебреєсус проголосив у січні 2020 року” – заявив Раян.

За його словами, потрібно максимально стримати поширення цього захворювання та звести до мінімуму смертність від COVID-19, і основний інструмент у досягненні цієї мети – всеохоплююча вакцинація населення з рівним доступом в усіх регіонах світу та для усіх верств і груп населення.

Як повідомляв Укрінформ, раніше генсек ООН Антоніу Гутерреш заявив про необхідність вакцинувати від COVID-19 усіх у світі, аби забезпечити вихід з пандемії, без чого неможливе повноцінне відновлення економіки.

У світі, станом на ранок 18 січня, кількість хворих на COVID-19 становить 331 558 873. При цьому 269 090 317 осіб одужали, 5 563 790 хворих померли.