Майже 39 млн тонн зернових, олійних культур і продуктів їх переробки відвантажила Україна до інших країн

16:39

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Майже 39 млн тонн зернових, олійних культур і продуктів їх переробки відвантажила Україна до інших країн за 10 місяців, що минули від початку повномасштабного вторгнення рф.

У Комітеті з питань аграрної та земельної політики повідомили, що завдяки розширенню альтернатиних шляхів вивезення агропродукції та роботі «зернового коридору» наша держава продовжує годувати сотні мільйонів людей по всьому світу.

За даними Мінагрополітики, у трійці лідерів серед агрокультур, які були відправлені за 10 місяців війни, є кукурудза – 15,6 млн тонн, пшениця – 8,6 млн тонн та соняшникова олія – 3,3 млн тонн.

За останній місяць 2022 року було відвантажено 6,8 млн тонн агропродукції. Це на 900 тис. тонн більше, аніж за листопад. Загалом грудень позначився очікуваним зменшенням поставок ріпаку. Натомість збільшився експорт кукурудзи на 1,3 млн тонн – він становить 3,3 млн тонн.

При цьому у 2022 році ціни на продовольство у світі досягли рекордного рівня, повідомляє Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

За даними організації, індекс цін на продовольство становив 143,7 пунктів у 2022 році. Це на 14,3% більше, ніж у 2021 році, і є найвищим показником з початку статистики в 1990 році.

Наголошується, що ціни на продукти харчування різко зросли після вторгнення РФ в Україну в лютому минулого року через побоювання торгівлі в Чорному морі.