МАГАТЕ спростувало фейк росіян, що Україна «готує брудну бомбу»

8:31

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Інспектори Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) не виявили в Україні ознак створення «брудної бомби», повідомив генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі.

Про це пише ZN.UA.

Розмови про створення в Україні «брудної бомби» почали лунати з боку Росії 23 жовтня. У цей день російський міністр оборони Сергій Шойгу зателефонував по черзі міністрам оборони кількох країн, зокрема Франції, Туреччини та Великої Британії, щоб «попередити їх щодо такої провокації  з боку України».

МАГАТЕ провело розслідування у трьох локаціях, де, за інформацією Росії, «українці можуть готувати брудну бомбу»: в Інституті ядерних досліджень у Києві, Східному гірничо-збагачувальному комбінаті в Жовтих Водах і Південному машинобудівному заводі в Дніпрі.

Агентство не виявило жодних ознак ядерної діяльності та матеріалів для створення «брудної бомби». Крім того, інспектори аналізували зразки навколишнього середовища, що може надавати інформацію про минулу та поточну діяльність, пов’язану з ядерними матеріалами.

Розслідування проводилося на запит уряду України, інспектори отримували безперешкодний доступ до усіх необідних їм місць.

Гроссі підкреслив, що МАГАТЕ готове проводити подальші аналізи в Україні, щоб запобігти будь-якому зловживанню ядерними матеріалами.