Людина з джерельною душею. Пам’яті Ганни Макарової

15:16

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Чисті джерела – це маленькі дива природи, що б’ють із колиски землі. А ще є люди, чиї серця можна порівняти зі справжніми джерелами, що наповнюють цілющою вологою інших. Вони такі ж прозорі та чисті… Їх не можна вичерпати. Такою була Ганна Юхимівна Макарова.
У її імені – вся 30-річна історія дитячого танцювального ансамблю «Джерельце» Палацу творчості учнів. Ця історія, як джерело, крапля за краплею наповнювалася героїчними «гопаками», ліричними «березнянками», романтичними «веснянками», віртуозними «польками з викрутасами», майстерністю виконання юних учасників колективу, величезною кількістю перемог на конкурсах і фестивалях, а ще добротою, розумінням і любов’ю.
Танець був її життям. Ганна Макарова – випускниця Миколаївського училища культури, багато років танцювала в знаменитому на півдні України ансамблі «Калинонька», і мріяла, що коли-небудь в неї буде свій колектив, де вона навчатиме танцювати дітей. У 1987 році вона прийшла в Палац творчості учнів і створила ансамбль з поетичною назвою «Джерельце», якому віддала свою любов, знання і вміння. Разом зі своїм керівником ансамбль пройшов великий шлях від невеликого гуртка до оригінального самобутнього колективу, який вирізняється високою культурою виконання, духовністю, знанням традицій та звичаїв, майстерним володінням лексикою класичного, народного, сучасного танцю. Поступово утворювався репертуар, наповнювався кращими традиціями української хореографії та світових танцювальних шкіл. Жанри сучасної хореографії гармонійно переплелися з картинками народних танців різних куточків світу, оживляючи картинки минулого і сьогодення. Ганна Юхимівна зуміла зробити так, що особливістю «Джерельця» стала сюжетна довершеність всіх концертних номерів, різнобарвна палітра музичного супроводу, чіткість кожного руху і артистизм виконавців.
Сьогодні «Народний художній колектив» «Джерельце» – лауреат та дипломант багатьох міських, обласних, всеукраїнських і міжнародних конкурсів та фестивалів, зокрема таких, як Міжнародний фестиваль «Дні культури України в Кошице» (Словаччина); XVIII Міжнародний фольклорний фестиваль «Неос Мармарас» (Греція) й по праву вважається гордістю та культурним надбанням не тільки нашого міста та області, а й України.
«Джерельце» – не просто ансамбль, де педагог вчить дітей танцювати. Це справжня сім’я зі своїми радощами і печалями, традиціями, де люблять та поважають одне одного. І батьки тут не просто спостерігають, а активно беруть участь в тому, що відбувається, допомагають колективу, вважаючи його невід’ємною часткою свого життя, адже тут не тільки танцюють, а ростуть і дорослішають їхні діти.
Доводити те, що її діти найкращі, Ганні Юхимівні було не потрібно. Вона щиро любила своїх вихованців – всіх разом і кожного окремо, вірила в їхні безмежні можливості й неповторність. І завжди була поряд і в радості, і в хвилини невдач. Її дії іноді нагадували «Швидку допомогу»: окликніть – кинеться на поміч, попросіть – віддасть останнє. Кожний, хто спілкувався з нею, відчував тепло, що випромінювало її серце. В ній неймовірним чином поєднувались людяність, щедрість, відкритість, високий професіоналізм та творчий талант керівника великого танцювального колективу.
Ганна Юхимівна хотіла, щоб її вихованці увібрали у свої маленькі серця все добре і прекрасне, що може дати мистецтво танцю, вона сама, і передали це людям. І діти ніколи не підводили її.
Її пам’ятатимуть десятки поколінь дітей як синонім щасливого дитинства, світлої радості. Вони ніколи не зможуть забути свого педагога., її добрих очей і ласкавої посмішки. Вона навчала по-справжньому любити, мабуть тому багато випускників Ганни Юхимівни продовжують справу улюбленого педагога – хореографія стала їх професією, яка вимагає любові до танцю і людей.
Сьогодні на чолі ансамблю танцю «Джерельце» стоїть інший керівник – Олеся Володимирівна Климчук. Уже разом з нею вихованці колективу здобули перемоги: на всеукраїнському конкурсі «Миколаївські зорі», всеукраїнському відкритому фестивалі дитячої художньої творчості «Єдина родина», обласному фестивалі-конкурсі сучасного танцю «Сучасні ритми». І все ж, їхня майстерність і ці перемоги закладені саме Ганною Юхимівною, з ними все ще її любов, турбота і віра в них. У Олесі Володимирівни – своє бачення роботи колективу, але традиції Ганни Юхимівни Макарової – унікальної Людини і Педагога – вона прагне зберегти.
Ми віримо, що у дитячого ансамблю «Джерельце» попереду ще довге життя: крапля за краплею воно буде наповнюватися добром і любов’ю, як прозорою водою, і ці крапельки стануть живою ниткою, що пов’яже минуле з майбутнім.
Тетяна Камінецька.