Лише третина українських біженців у ЄС хочуть повернутися додому, – опитування

18:39

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Евросоюз, ЕС, пандемия, путешествия, страны, ограничения, новости
Кожен третій український біженець почувається частиною суспільства в країні, що приймає, водночас стільки ж людей хотіли б повернутися додому. Про це свідчать дані опитування Агентства ЄС з основних прав (FRA), пише Politico.
Майже половина опитаних заявили, що почуваються пригніченими, при цьому 61% респондентів сказали, що з моменту прибуття до країни, що приймає, вони з оптимізмом дивляться в майбутнє.
Лише третина українців має оплачувану роботу, 79% заявили, що стикаються із фінансовими труднощами.
Мова є основною перешкодою для отримання роботи: чверть опитаних заявили, що не володіють мовою країни, де зараз живуть, а 41% володіють, але погано.
В онлайн-опитуванні, яке проходило з серпня по вересень 2022 року, взяли участь 14 685 українських біженців, які проживають у Болгарії, Чехії, Естонії, Німеччині, Угорщині, Італії, Польщі, Румунії, Словаччині та Іспанії.
Нагадаємо, за даними Агентства ООН у справах біженців, з початку війни понад 8 мільйонів українських біженців виїхали до іншої європейської країни, а близько 4,8 мільйона подали заяву на отримання тимчасового захисту в одній із країн ЄС.