Лукашенко назвав “єдину помилку” на рахунок України

14:30

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Александр Лукашенко

Росія і Білорусь повинні були вирішити “українське питання” у 2014-2015 роках. Це “єдина помилка”, сказав у четвер, 1 червня, формальний лідер Білорусі Олександр Лукашенко на зустрічі з учасниками 52-го засідання Ради керівників органів безпеки та спеціальних служб країн – членів СНД.

Лукашенко заявив, що “абсолютно згоден” із російським президентом Володимиром Путіним, який стверджує, що не Москва спровокувала війну в Україні.

“Вона почалася навіть не в 2014 році. Вона почалася задовго до 2014 року. Ми бачили все, що тут відбувалося: той “коричневий переворот”, який стався, і до чого Україну підводять. Бачили, хто був в авангарді. Єдина, мабуть, наша помилка, що ми не вирішили це питання у 2014-2015 роках, коли не було ані армії України, ані готовності”, – сказав Лукашенко.

За його словами, “всі хотіли мирно якось урегулювати”.

“А вони (українці – ред.) за цей час створювали боєздатні збройні сили”, – пожалівся він і додав, що деякі колишні лідери західних країн “відверто зізналися, що вони робили все, щоб підготувати Україну до війни з Росією”.

На думку Лукашенка, військово-політична обстановка навколо СНД все більше загострюється

“І нам треба розуміти, що великі гравці навколо нас – Росії, Білорусі, центральноазіатських держав – потихеньку намагаються нас розтягнути. Ми цього не повинні допустити”, – зазначив він.