“Луганськ завалений тілами”: у місті підняли паніку через переповнені загиблими окупантами морги

11:28

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Луганск, Донецк, ДНР, ЛНР, оккупированные территории, ОРДЛО, коронавирус в ДНР

У тимчасово окупованому Луганську та Луганській області, територію якої загарбники називають “ЛНР”, склалася складна гуманітарна ситуація. Місто буквально завалене трупами російських солдатів – вони масово надходять у міські та обласні морги.

Про це повідомив Telegram-канал “Досьє Шпигуна“, автором якого є співробітник однієї зі спеціальних служб. Згідно з його даними, до Луганська у середньому за день надходить понад 80 тіл загиблих військовослужбовців ЗС РФ та “ЛНР”, не рахуючи цивільних, ПВК, та добровольців.

Водночас ситуація з упізнанням та ідентифікацією тіл загиблих також надзвичайно складна. На сьогодні у моргах “ЛНР” та 522 Центрі прийому загиблих військовослужбовців у Ростові-на-Дону, РФ, перебуває понад 1500 тіл невідомих військовослужбовців “ЛНР”.

Окрім того, за даними автора каналу, в окупантів також проблеми з евакуацією тіл своїх “200-х” із поля бою, внаслідок чого у підрозділах “ЛНР” понад 3000 військовослужбовців вважаються “зниклими безвісти”.

Луганськ на карті

Зазначається, що подібна ситуація також спостерігається на інших тимчасово окупованих територіях. Через відсутність єдиної ДНК-бази та своєчасної евакуації загиблих з поля бою, тіла та останки, доставлені до моргів, візуально не ідентифікують. Через прискорені темпи мобілізації в “ЛНР”, більшість їхніх “військових” навіть не мають банальних жетонів, що могло б спростити процедуру впізнання.

Усі вказані фактори, спричиняють за собою соціальне напруження та підрив авторитету влади серед родичів загиблих та безвісти зниклих військових, які не мають змоги попрощатися з близькими.

 "Луганськ завалений тілами": у місті підняли паніку через переповнені загиблими окупантами морги
 "Луганськ завалений тілами": у місті підняли паніку через переповнені загиблими окупантами морги

Нагадаємо: у Центрі національного спротиву повідомили, що на тимчасово окупованих територіях продовжуються випадки тероризму та насильства з боку окупантів. Росіяни, зокрема на Луганщині, накладають заборони на вільне спілкування між жителями окупованих територій та контрольованими Україною областями.

Окупанти почали проводити перевірки мобільних телефонів українських громадян з метою виявлення діалогів та повідомлень з друзями та родичами, які проживають на території, яку контролює Україна.