Лідери п’яти держав оприлюднили спільну заяву про запобігання ядерній війні

17:34

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Украина НАТО, новости, Германия, посол, Мельник, ядерный статус, оружие, ядерное, боеголовки, РФ, война, оборона,

Лідери Китаю, Росії, США, Франції та Сполученого Королівства Британії й Північної Ірландії оголосили своєю першочерговою відповідальністю недопущення війни між країнами, які володіють ядерною зброєю. Вони закликали до зниження стратегічних ризиків, щоб зарадити перегонам озброєнь.

Про це йдеться у їхній спільній заяві, текст якої ввечері 3 січня опублікувала пресслужба Білого дому. Також вона з’явилася й на сайті Кремля.

“Ми стверджуємо, що в ядерній війні не можна виграти й вести її не можна. Оскільки застосування ядерної зброї мало б далекосяжні наслідки. Ми також підтверджуємо, що ядерна зброя – доти, доки вона існує – повинна служити оборонним цілям, стримувати агресію і запобігати війни. Необхідно запобігти подальшому її поширенню”, – підкреслюється в повідомленні.

Лідери п’яти країн наголосили на важливості протидії ядерним загрозам. А також “збереження й дотримання двосторонніх та багатосторонніх угод”, зобов’язань у галузі нерозповсюдження, роззброєння та контролю над озброєннями.

Зазначається, що США, КНР, РФ, Франція та Британія з Північною Ірландією все ще віддані своїм зобов’язанням за Договором про нерозповсюдження ядерної зброї (ДНЯЗ). Зокрема прописаному у статті VI: “сумлінно вести переговори про ефективні заходи, що стосуються припинення гонки ядерних озброєнь найближчим часом та ядерного роззброєння, а також про договір щодо загального і повного роззброєння під суворим й ефективним міжнародним контролем”.

“Кожен із нас має намір підтримувати і зміцнювати наші національні заходи щодо запобігання несанкціонованому або ненавмисному використанню ядерної зброї. Ми підтверджуємо обґрунтованість наших попередніх заяв про ненацілювання, підтверджуючи, що жодна наша ядерна зброя не націлена одне на одного або на будь-яку іншу державу”, – йдеться у заяві, під якою підписався і Кремль.

Насамкінець зазначається, що країни підкреслюють своє бажання працювати з усіма державами для створення умов безпеки. Такі повинні бути сприятливішими для прогресу в галузі роззброєння “з кінцевою метою створення миру без ядерної зброї з незмінною безпекою для всіх”.

Також лідери п’яти держав мають намір продовжувати пошук двосторонніх і багатосторонніх дипломатичних підходів, щоб уникнути військової конфронтації, зміцнити стабільність та передбачуваність, порозуміння й довіру. А разом із тим запобігти гонці озброєнь, “яка не принесе користі нікому і поставить під загрозу все”.