Ленд-ліз для України: сенатори США пропонують законопроект про постачання зброї Україні

12:22

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Ленд-лиз, США, Украина, новости, оружие, конфликт, война, Россия, сенаторы, Ленд-ліз ,США, Україна, новини, зброя, конфлікт, війна, Росія, сенатори

Сенатори США Джон Корнін, Бен Кардін, Роджер Вікер, Жанна Шахін, Ліндсі Грем та Річард Блюменталь представили законопроєкт про ленд-ліз для України. Про це повідомляється на сайті сенатора-республіканця від Техасу Джона Корніна, передають «Факти».

Автори законопроекту зазначають, що ухвалення цієї законодавчої ініціативи дозволило б президентові укладати угоди про ленд-ліз безпосередньо з Україною та надавати їй необхідну військову техніку.

– Немає сумнівів, що слабкість – це провокація для таких авторитарних постатей, як Володимир Путін, і загрози санкцій чи фінансової підтримки України недостатньо, щоб стримати вторгнення. Цей закон дозволив би нам знову служити арсеналом демократії та забезпечити Україну летальною зброєю проти російської загрози її суверенітету, – сказав сенатор Корнін.

– США мають робити все можливе, щоб допомогти нашим друзям в Україні протистояти безсоромній та незаконній агресії Володимира Путіна, – сказав сенатор-республіканець від Міссісіпі Роджер Вікер.

Сенатори зазначають, що законопроєкт прибере бюрократичні перепони та дозволять адміністрації президента швидко надати Україні все необхідне для захисту цивільного населення.

Законопроєкт передбачає:

  • Вимагати від президента підтвердження відповідному комітету Конгресу того, що будь-яка військова техніка, надана відповідно до його повноважень, необхідна для захисту цивільного населення;
  • вимагати від президента чи його представника встановити прискорені процедури постачання будь-якої військової техніки, переданої в оренду чи користування Україні;
  • класифікувати будь-яку кібератаку з боку РФ на критичну інфраструктуру України як збройну атаку з боку Росії.

Закон має діяти доти, доки Росія не поверне свої війська на місця перебування до березня 2021 року.

Нагадаємо, Росія перекидає танки, САУ, боєприпаси та пальне на тимчасово окуповані території Донецької та Луганської областей України.