Китай та Туреччина відмовили ЧВК “Вагнера” у постачанні зброї

20:47

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Російська приватна військова компанія “Вагнера”, яка бере участь у повномасштабній війні в Україні, безуспішно просила Китай надати зброю на початку року.

Як повідомляє “Європейська правда” з посиланням на Financial Times, про це свідчать секретні документи Міністерства оборони США, які потрапили в мережу.

Згідно з одним із опублікованих документів Пентагону, представники ПВК “Вагнера”, яка контролюється близьким соратником Владіміра Путіна Євгенієм Пригожиним, “шукали боєприпаси і обладнання” в Китаю “на початку 2023 року”.

Але станом на початок січня Китай “не надіслав (ПВК “Вагнера” – ред.) жодної зброї, навіть для випробувань, і не мав жодних контактів із (ПВК “Вагнера” – ред.) щодо постачання зброї”, йдеться в тому ж документі.

У “зливах” Пентагону також згадуються успішні приклади придбання ПВК “Вагнера” зброї в інших союзників Москви – Білорусі та Сирії.

Згідно з одним із документів, на початок січня Білорусь “уже поставила 50% обіцяної зброї” та запропонувала надіслати “вагнерівцям” 300 тисяч снарядів для гранатометів ВОГ-17. Бойовики також придбали в Сирії шість гранатометів СПГ-9 і 180 гранат у невстановлений час.

А в Туреччині ПВК “Вагнера” намагалась домовитись про закупівлю безпілотників, систем радіоелектронної боротьби, контрбатарейних систем і гаубичних артилерійських установок, але отримала відмову.