Китай проголосував за резолюцію ООН, у якій росія названа агресором

9:14

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

карантин, Коронавирус: Китай, Китай, траур, коронавирус, новости, пандемия, Цзя, Хэнань, COVID-19,

Китай проголосував за резолюцію Генеральної асамблеї ООН, у якій зазначено про «безпрецедентні виклики, що стоять сьогодні перед Європою після агресії російської федерації проти України». Раніше Китай утримувався або голосував проти аналогічних проєктів резолюцій.

Голосування відбулося ще 26 квітня, про що повідомляв постійний представник України в ООН Сергій Кислиця. Водночас на голосування Китаю ЗМІ звернули увагу 1 травня.

Резолюцію щодо співпраці ООН та Ради Європи підтримали 122 країни. Крім Китаю, документ схвалили також Казахстан, Бразилія, Вірменія та Індія. Проти висловилися КНДР, Сирія, Нікарагуа, Білорусь та рф. Утрималися від голосування 18 країн.
У резолюції є пункт, у якому йдеться про «безпрецедентні виклики, які стоять сьогодні перед Європою після агресії російської федерації проти України, а до цього проти Грузії». Також є заклик «відшкодовувати збитки, завдані жертвам, і притягти до відповідальності всіх тих, хто винний у порушенні норм міжнародного права».
26 квітня лідер Китаю Сі Цзіньпін уперше з початку повномасштабного вторгнення поговорив телефоном із Зеленським. Розмову ініціювала українська сторона. Їй передували неодноразові заклики України про особисту розмову глав країн. А також — скандал із китайським послом, який поставив під сумнів суверенітет країн колишнього СРСР і приналежність Криму Україні.
Зеленський у розмові наголосив, що Україна має відновити суверенітет і територіальну цілісність у межах міжнародно визнаних кордонів 1991 року, включно з нині окупованим Кримом. Більше про те, що сказали лідери України та Китаю під час діалогу, читайте тут.За результатами розмови Зеленський призначив нового посла України в Китаї. Ним став колишній міністр із питань стратегічних галузей промисловості Павло Рябікін. А ось Китай призначив нового представника в Україні та «суміжних державах». Ним став Лі Хуей — спеціальний представник уряду Китаю з питань Євразії та колишній посол країни в росії.