Криголам «Ноосфера» доставить в Антарктиду вакцину Phizer

16:17

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

"Ноосфера" и "Борис Александров", "Ноосфера", "Борис Александров", ледокол, научное судно, новости, научный флот, экспедиции, Антарктида, наука, Евгений Дикий, Академик Вернадский, Черное море,

Український криголам «Ноосфера» доставить в Антарктиду вакцину від коронавірусу Pfizer.
Про це розповів голова Наукового антарктичного центру (НАНЦ) Євгеній Дикий, повідомляє Ukrainian Shipping Magazine.
Працівники станції «Академік Вернадський», які чекають на зміну, все ще не вакциновані, а це необхідно перед тим як вони повернуться на Батьківщину. Тому криголам «Ноосфера» доставить полярникам вакцину Pfizer.

Як повідомлялося, 28 січня о 18:55 криголам «Ноосфера» вирушив з Одеського порту в свою першу експедицію до Антарктиди під українським прапором.
Вихід судна в рейс 28 січня приурочено до дати відкриття Антарктиди, повідомляє з місця події журналіст USM.
Екіпаж криголама складається з 26 осіб – як українських, так і іноземних фахівців, які, зокрема, працювали на Британську антарктичну службу.
Також на борту судна — вчені, які проводитимуть дослідження з усього маршруту «Ноосфери».
Судно прямує на острів Галіндез в Антарктиді, де розташована українська наукова станція “Академік Вернадський”. Там відбудеться зміна учасників полярної експедиції.
Криголам «Ноосфера» (був James Clark Ross) протягом 30 років служив у складі Британської антарктичної місії. У серпні 2021 року Україна купила його для вітчизняної станції «Академік Вернадський» (у минулому – «Фарадей»).
1996 року саме цей криголам доставив на станцію першу українську місію. 5 жовтня криголам прийшов до Одеського порту. 29 жовтня Президент Володимир Зеленський під час візиту до Одеси заявив, що James Clark Ross перейменували на Ноосферу, на честь вчення Академіка Вернадського про ноосферу.