Країни G7 нададуть Україні $32 млрд включно із 18 млрд євро від ЄС

18:13

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Країни “Великої сімки” знайшли близько $32 млрд, які направлять в Україну у 2023 році для підтримки економіки країни. Приблизно таку саму суму Київ отримав в цьому році.

Уточнюємо, що сума є загальною фінансовою допомогою на наступний рік. Зокрема, ці $32 млрд включають $18 млрд євро від Європейського Союзу, доповнених грантовим компонентом від держав-членів для покриття процентних витрат, а також пакет підтримки від США.

В названу “Великою сімкою” суму входять також $500 млн в якості кредиту від Світового банку під гарантію Великої Британії та 115 млн канадських доларів у вигляді канадських тарифних надходжень від імпорту з Росії та Білорусі.

Крім того, Світовий банк оголосив про створення багатостороннього донорського трастового фонду, метою якого є підтримка уряду України у вирішенні питань надання надзвичайної допомоги та подальшого відновлення країни, викликаної критичними потребами війни, що триває.

Часто країни обирають окремі регіони для фінансування відномлення. Зокрема, ЄС виділив €50 мільйонів на відновлення критичної інфраструктури Київщини.

Уточнюється, що Японія також готує додатковий бюджет підтримки на 2023 рік.

“Ці значні зобов’язання, засновані на чіткому визначенні потреб України, надають Україні впевненості та дозволяють уряду продовжувати надавати основні послуги, виконувати найважливіші ремонтні роботи та стабілізувати економіку”, — підкреслили в G7.