Країни Балтії нададуть Україні ракети Javelin та Stinger

10:09

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Javelin, ПТРК, война, США, посольство, Украина, помощь, военная, армия, ВСУ, ЗСУ, Морская пехота, противотанковая ракета, новости,

У зв’язку зі зростаючим військовим тиском з боку Російської Федерації країни Балтії нададуть Україні зенітні та протитанкові ракети американського виробництва.

Про це повідомляє APnews з посиланням на Міністерство національної оборони Литовської Республіки. Зазначається, що ця допомога ще більше підвищить здатність України захищати свою територію та населення у разі можливого вторгнення.

“У світлі посилення військового тиску Росії на Україну та навколо неї країни Балтії вирішили задовольнити потреби України та надати додаткову допомогу, пов’язану з обороною. Естонія надасть протитанкові ракети Javelin, а Латвія та Литва нададуть зенітні ракети Stinger та супутнє обладнання для зміцнення оборонного військового потенціалу. Ця допомога, яка пов’язана з обороною, послідувала за схваленням урядом Сполучених Штатів передачі третім сторонам обладнання американського виробництва в Україну”, – йдеться в повідомленні.

Варто зазначити, що за останній тиждень багато країн підтвердили своє бажання допомогти Україні та надати різну військову техніку та обладнання.

Так, Міноборони Чехії мають намір надати нашій країні артилерійські снаряди. Міністерство представить цю пропозицію уряду в середу, 26 січня.

Глава Міністерства оборони Великої Британії Бен Уоллес заявив, що Лондон готовий поділитися з Україною оборонним озброєнням – легкими протитанковими системами.

Раніше стало відомо, що США планують передати українським військовим гелікоптери, що належали раніше Афганістану. При цьому в Держдепі США заявили про готовність надати Україні ще більше військової техніку.