«Коротко про головне» – нова виставка керівника міжнародного творчого об’єднання «Спокуса» – Олександра Уса

17:38

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

18 червня ювілейний день народження відзначила цікава людина, багаторічний друг колективу Центральної міської бібліотеки ім. М.Л. Кропивницького, фотохудожник та керівник міжнародного творчого об’єднання «Спокуса» Олександр Ус.
«Коротко про головне» – нова виставка відомого фотохудожника та керівника міжнародного творчого об’єднання «Спокуса» розпочала свою роботу у галереї Центральної міської бібліотеки ім. М.Л. Кропивницького.
«Коротко про головне» – справжній провідник у світ пейзажів та жанрових робіт Олександра Олександровича. Виставка знайомить глядача зі знімками, зафіксованими автором у різні періоди його життя. Експозиція є збіркою фотографій з яких можна дізнатися про закордонні поїздки Олександра Уса, про його безмежну любов до річки Південний Буг і як маяки посіли особливе місце в душі та серці фотографа.
«А це всього потроху, бо у мене є дуже багато альбомів. І ось я взяв ті роботи, які найбільше відзначені тими, хто їх дивиться у фейсбуку, на різних виставках. І ось тепер я їх зібрав. Вони безумовно не всі. Але вибрав, на мій погляд, кращі», – говорить Олександр Ус.
«Коротко про головне» присвячена ще й 70-річному ювілею фотохудожника. Усього 18 фотографій. Але кожна з них – це мить, емоція, спогад. Коротка, але дуже яскрава історія.
«Канва цього є. Канва представлена на цій виставці. У мене є альбом про Кінбурн. У мене є альбом «Принади Південного Бугу». У мене є по Дніпру. У мене є дуже багато інших альбомів. Ось я дивлюся вимальовується альбом «Туманні історії». Та інші. Я хочу, щоб ось таких альбомів, ті, які є – це добре. А ті, яких нема, щоб вони з`явились”, – ділиться автор.
Стрижневе місце в експозиції займає знакова для митця робота з альбому «Де живуть мрії». Цією світлиною фотохудожник ділиться з глядачем своїми бажаннями й планами.
«Там маяки. Останній мій проєкт – це маяки. Там маяки, там берег. Там безмежний простір. І я там хотів зробить кав`ярню. І я там хотів зробить невеличку галерею. І для цього всього там є місце. Але настала війна. Це призупинилось. Но є така робота. Усі роботи в основному оформлені. А вона без рами. Вона незакінчена. Але я думаю згодом вона буде закінчена», – зазначає Олександр Ус.
З відкриттям виставки привітати автора до бібліотеки прийшли численні друзі та колеги. Це вже його п’ята експозиція, яку приймають бібліотекарі.
«Працювати з Олександром Олександровичем комфортно. Він гарний фотохудожник. І бібліотека отримує від цього задоволення. Ми надаємо можливість талановитому автору показати свої роботи миколаївцям і гостям міста. Це непросто партнерство. Це дійсно дружба», – резюмує заступниця директорки Центральної міської бібліотеки ім. М.Л. Кропивницького Любов Варюхіна.