Просто неба відбувся виступ гурту KozakSystem. На вулиці, яка тепер носе ім’я нашого героя, людини-легенди, творця Гліба Бабича. Колишню вулицю «8 березня» перейменовано. Блискучий гурт завітав, аби представити миколаївцям пісню на вірш нашого Гліба «Подай зброю» (гімн 10-ї бригади «едельвейсів»). Глядачів-слухачів було небагато. А ніхто і не хотів робити «шоу». Не було сенсу. Хто знав, той прийшов.
Привернули увагу, привернули увагу людей, які небайдужі до того, що відбувається на цій війні.
«У своєму мирному довоєнному житті Гліб організував студію звукозапису у Миколаєві, де записували свої пісні українські та зарубіжні музиканти. І недарма доля звела його з гуртом KozakSystem.2018 року народилася пісня «Подай зброю», яка стала неофіційним гімном гірничо-штурмової бригади «Едельвейси». Виконав гімн – саме KozakSystem. Відеокліп до нього знімали в районі Попасної та Золотого, а деякі кадри – на самому «нулі». Для зйомок відеоряду музиканти приїхали на кілька днів до зони АТО, на позиції «Едельвейсів»: познайомилися з героями нової пісні наживо, відзняли синхрони і, звичайно ж, зіграли акустичний концерт у військовій частині», – пише журналістка «Вечірнього Миколаєва» Наталія Христова.
Дружба та співпраця Гліба з гуртом KozakSystem привели до створення 7 пісень: «Подай зброю», «Сила і зброя», «Досить сумних пісень», «Свобода ніби любов», «Мольфар», «Ті, що тримають небо над Різдвом», «Не покинь». Останню («Не покинь») музиканти гурту презентували вже після смерті поета та присвятили його пам’яті.Гліб Бабіч, безперечно, входить у плеяду поетів-провидців, пророків, провісників, яких не так часто народжує земля. Ще задовго до повномасштабного вторгнення росіян на нашу землю він написав пісню «Мольфар» – реквієм за загиблими українськими воїнами.
«В рамках благодійного туру гурт KozakSystemпровів трьохчасовий концерт в концертхолі «Юність». Вхід був безкоштовний, але протягом виступу в скриньки збиралися кошти і був проведений аукціон. За 10 000 продали плакат з автографами музикантів. Кошти – на мавіки. Під час виконання пісні про Херсон, на сцену запросили вийти всіх переселенців, які були в залі. Згадували Гліба Бабіча, співали пісню на слова його вірша. Дуже багато Іван Леньо розповідав про своє ставлення до війни, про історичні події в Україні. Можна сказати, що концерт був ще й своєрідною лекцією.
Це кращій захід за останній час. Відчувалося, що музиканти, як люди, дуже порядні, добрі і щирі, а їх звернення до миколаївців були таки мотивуючі і натхненні, що від цього у глядачів бачила сльози на очах. З такою любов’ю до нас вони приїхали! До Миколаєва, до людей. Це так цінно!» – поділилася Надія Сербул.
Інформація редакції.