Контрнаступ ЗСУ. Досягнуто “тактично значущого” прогресу, – NYT

8:48

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

військовий збір, статистика, бюджет, Україна, военный сбор, статистика, бюджет, Украина,

Українські військові за останні кілька місяців досягли тактично значущого прогресу у контрнаступі на двох основних напрямках.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на The New York Times.

На думку військових аналітиків, ЗСУ просунулися приблизно на 10-12 миль (16-19 кілометрів) за двома основними напрямками наступу, щоб вийти до Азовського моря і перервати сполучення між РФ та тимчасово окупованим Кримом.

“Звільнені території, хоч і відносно невеликі, але важливі, оскільки це вже змушує Москву перекидати сили з інших напрямів фронту”, – зазначають експерти.

Аналітики називають досягнення ЗСУ “тактично значущими” і зазначають, що передислокація військ РФ, швидше за все, сукупно ще більше послабить російські оборонні лінії, створивши можливості, щоб будь-який український прорив був потенційно вирішальним.

Видання також зазначає, що Україна залучила тисячі військових, зокрема досвідчених морських піхотинців, для наступу на південь у долині річки Мокри Яли.

“Якщо їм вдасться просунутися через Урожайне або навколо нього, вони виявляться за 50 миль (80 кілометрів) від Бердянська та Маріуполя на Азовському морі. І з кожною милью, на яку вони просуваються, українські сили чинять більший тиск на російські лінії постачання”, – наголошують у виданні.