Контейнеровоз Joseph Schulte першим вирушив із Одеси українським тимчасовим морським коридором

11:53

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Контейнеровоз Joseph Schulte під прапором Гонконгу вирушило із Одеси 16 серпня. До цього контейнеровоз простояв в українському порту із 23 лютого 2022 року.  На його борту – понад 30 тисяч тонн вантажу (2 114 контейнерів), зокрема з продовольством.

Судно успішно пройшло через протоку Босфор у Туреччині і 17 серпня стало на якір у порту Амбарлі на півдні Стамбула.

Україна оголосила про «гуманітарний коридор» у Чорному морі минулого тижня. Першочергово його будуть використовувати для евакуації суден, які перебували в українських портах Чорноморськ, Одеса та Південний на момент повномасштабного вторгнення Росії.

Москва не робила жодних заяв щодо роботи коридору, в тому числі, чи дотримуватиметься вона його умов. При цьому росіяни вдаються до обстрілів портової інфраструктури Одеської області та інших провокацій в морі, аби зупинити рух суден до українських портів.

Україна уже чітко дала зрозуміти, що удари Росії по наших портах і цивільних об’єктах не залишаться безкарними. Західні економічні санкції не несуть належного ефекту, політичний та дипломатичний тиск на Москву давно не дає жодного результату, тому Київ має діяти за максимально жорстким сценарієм перенесення бойових дій на територію ворога та на морські простори.