Консервні банки – для перемоги! Волонтери Миколаєва виготовили тритисячну окопну свічку

18:05

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Окопна свічка, окопная свечка, блекаут

У Миколаєві в одному з гуманітарних штабів виготовили тритисячну окопну свічку. Майже щодня на фронт та до прифронтових позицій українських військових волонтери відправляють понад 100 таких виробів. Тепер такі саморобні свічки рекомендують тримати вдома кожному українцю – врятує при екстреному відключенні світла.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла волонтерка Олена Гончарова.

– Картон, парафін, бляшанки та робочі руки — це все, що необхідно для виготовлення свічок. Оскільки парафін добре тримає тепло, ці свічки не лише світять, а й гріють. Якщо трохи помудрувати, то можна закип’ятити воду, або розігріти якусь їжу, — каже Ольга.

Коли є всі компоненти, виготовлення однієї свічки займає менше ніж десять хвилин. Найдорожчою складовою є парафін — один кілограм коштує 140 гривень.

Олена Гончарова каже, що випадково стала однією з ланок цього виробництва: попросила в соціальних мережах вітати її з Днем народження не подарунками, а донатами на парафін. З того моменту налагодився безперервний процес постачання матеріалів, зокрема і консервних бляшанок.

– Я не очікувала такого ефекту, ми з першого разу назбирали на 100 кг парафіну. У нас багато друзів, які готові допомагати будь-якими ресурсами. Ми закидуємо збори на «Фейсбуці». Такий клич: «Їжте консерви з гуманітарки, годуйте котів — допомагайте хлопцям на фронті», — розповіла Олена Гончарова.

Майже щодня миколаївські волонтери відправляють військовим понад 100 окопних свічок

Парафін для виготовлення свічок. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

За підрахунками волонтерки Ольги Колеснік, з п’ятдесяти кілограмів парафіну можна зробити близько 280 свічок, а це понад 800 годин горіння.

– Час горіння свічки — близько трьох годин. Від горошку, від квасольки, від кукурудзи — десь 4—4,5 години. Головне в цьому — це правильної температури парафін, він має бути майже окропом. Бо коли він не дуже гарячий, він дотікає і застигає, тобто не ефективно буде, — сказала Ольга Колеснік.

Інколи парафін змішують з воском. Але останнього має бути не більше 30 відсотків, інакше від свічки буде більше кіптяви та менше корисної дії, — розповідають волонтерки.

Майже щодня миколаївські волонтери відправляють військовим понад 100 окопних свічок

Окрім окопних свічок волонтери виготовляють розпалювачі для багаття.

Окопні свічки давно перевірені українськими захисниками на фронті, де їх використовують для різних потреб. А тепер, в умовах блекауту, це нехитре напрацювання військових згодиться і цивільним українцям для освітлення та обігріву власного дому. Це джерело світла, тепла, з їх допомогою можна сушити невеликі речі та гріти їжу й напої, проте доведеться постійно дбати про протипожежну безпеку.

Зробити таку свічку у домашніх умовах можна дуже швидко. Саморобна свічка відмінно обігріває невелике приміщення, дає світло та тепло до восьми годин. Ось головні її плюси:

  • можна грітися від неї досить довго;
  • здатна обігріти невелике приміщення;
  • можна підігріти воду, їжу та напої, якщо немає електрики та газу.
  • можна швидко підсушити вологі речі. Головне — постійно стежити, щоб тканина не спалахнула.

Як зробити окопну свічку і що для цього потрібно

Знадобиться:

  • лінійка з металу;
  • великий ніж;
  • чайник;
  • бляшанка (невелика);
  • картон (гофрований);
  • парафін чи свічки.
  • Потрібно нарізати картон упоперек гофри смужками шириною до 5 мм.
  • Туго їх закрутити та вставити у банку.
  • У неї вставити картонну смужку.
  • Порізати парафін на дрібні шматочки та розтопити його. Якщо є багато природного та штучного воску, не  варто змішувати їх. Помішуйте віск, щоб він не пригорів, але не доводьте до кипіння.
  • Коли віск повністю розтане, залийте ним папір в банці. Краще зробити це кілька разів, адже так свічка горітиме довше.

 

Окопну свічку можна зробити та зберігати у квартирі на випадок екстремальних умов або передати її на передову через волонтерів.

У будь-якому разі нині вона точно не буде зайвою.