Конгресмени США запропонували оголосити Україну країною “НАТО-плюс”

11:45

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

«НАТО-плюс», США, Конгресс, Украина, РФ, новости, «НАТО-плюс», США, Конгрес, Україна, РФ, новини

Група конгресменів-республіканців США має намір внести законопроект, який оголошує Україну країною «НАТО-плюс» та ініціює перевірку доцільності оголошення Росії державою-спонсором тероризму. Про це повідомляє «Цензор.НЕТ» із посиланням на «Голос Америки».

– У дипломатії мало шансів на успіх, якщо не підходити до неї з позиції сили, – заявив провідний республіканець у комітеті Палати представників із міжнародних справ Майкл Маккол, який є головним спонсором законопроекту.

За його словами, Путін має врахувати, що Конгрес не визнає відновлення сфери впливу Росії і не допустить відмови від України та інших союзників та партнерів по НАТО у Центральній та Східній Європі.

Законопроект забезпечить Україні військову та дипломатичну підтримку, якої вона потребує, в умовах нарощування військ РФ біля її кордонів. Законопроект також визначає Україну як країну НАТО-плюс, щоб забезпечити прискорений розгляд питань продажу деяких американських оборонних товарів та послуг.

Член палати представників Майк Роджерс зазначив, що цей законопроект суттєво збільшить фінансування поставок летальної допомоги Україні, зокрема протиповітряної та протикорабельної зброї, яка потрібна українцям для стримування Росії.