Кому пророкують перемогу на Євробаченні

17:35

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

У суботу, 13 травня, світ дізнається ім’я переможця Євробачення-2023. У фіналі виступлять представники 26 країн, але тільки одному з них вдасться перемогти на наймасштабнішому пісенному конкурсі.

Трансляція конкурсу розпочнеться о 22:00 за київським часом. Її можна буде подивитися на наступних майданчиках:

  • офіційний Facebook-профіль Євробачення;
  • сайт Суспільне Культура;
  • сайт Суспільне Євробачення;
  • YouTube-канал Євробачення Україна;
  • YouTube-канал пісенного конкурсу Євробачення;
  •  додаток “Дія”.

Букмекери впевнені, що цього року на Євробаченні переможе представниця Швеції Loreen, яка раніше вже перемагала в конкурсі.

На друге місце вони поставили Käärijä з Фінляндії, який вразив глядачів своєю нестримністю.

І на третьому місці опинився дует TVORCHI. Представники України виконають у фіналі пісню Heart of steel.

Попри те, що на Євробаченні заборонені політичні висловлювання, у другому півфіналі на конкурсі прозвучало антивоєнне гасло. Учасник з Румунії пішов проти правил і прокричав зі сцени про те, що думає.

Theodor Andrei (Теодор Андрій) виступав з піснею D.G.T. (Off and On). Він став наймолодшим представником Румунії на Євробаченні, йому 18 років.  У своїй пісні він співав про любов і пристрасть. А в кінці номера прокричав в мікрофон: “Make love, not war” (Займайтеся любов’ю, а не війною). Це гасло вважається антивоєнним, одним з перших його озвучив Джонн Леннон, вокаліст легендарної групи The Beatles. Однак вважається, що його придумав соціальний критик Гершон Легман, який виступав проти війни у В’єтнамі.

Гасло, що Теодор Андрій прокричав зі сцени, можна почути на останніх секундах виступу. Фрагмент навіть потрапив на відео, яке розмістили на офіційному YouTube-каналі Євробачення.

На сцену також в якості запрошених гостей виходили наші артисти Марія Яремчук, OTOY та учасниця дитячого Євробачення-2022 Злата Дзюнька.

Вони потужно виконали пісні “Родина”, “Садок вишневий коло хати” і “Щедрик”, а пізніше Юлія Саніна зі сцени розповіла, що “Щедрик”, який знають по всьому світу як символ Різдва, насправді родом з України. Глядачі були в захваті від виступу українських артистів, і подякували їм за номер гучними оплесками.

Українська співачка Alyosha виступила під час першого півфіналу Євробачення-2023 в  дуеті з Ребеккою Фергюсон – вони заспівала пісню Ordinary World, яка вперше прозвучала з вуст учасників британської групи Duran Duran.

Під час виступу солісток сцена підсвічувалася синьо-жовтими кольорами. До того ж в залі прозвучала сирена, яка не дає спокійно жити українцям вже більше року через загрозу повітряної російської атаки.