Компенсують до 80 тис. гривень: у Києві містянам починають повертати гроші за генератори

18:51

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Электричество, свет, где в Николаеве не будет света

Через російські обстріли інфраструктури по всій Україні відбуваються відключення світла, тож люди, у яких є така можливість, купують генератори. Столична влада розпочала програму компенсацій за купівлю генератора та роз’яснила, як її можна оформити, повідомляється в матеріалі Факти ICTV.

Депутатка Київради Ксенія Семенова повідомила в коментарі Апостроф TV, що КМДА виділила по 50 млн грн для комунальних компаній на покупку генераторів, а тепер почали компенсувати таку купівлю окремим будинкам, якими управляють ОСББ та ЖБК.

– Київрада прийняла окрему міську цільову програму для ОСББ та ЖБК, яка дозволяє компенсувати з міського бюджету 75% вартості генератора для багатоквартирного будинку. Вже можна закуповувати ці генератори, вже можна звертатися до районної державної адміністрації за компенсацією, – повідомила вона.

За словами Семенової, такі дії дозволять забезпечити водопостачання та обігрів в багатоповерхових будинках.

Тим часом для комунальних компаній, що обслуговують будинки, раніше виділили по 50 млн грн на район для закупівлі генераторів.

Депутатка додала, що в першу чергу місто вже забезпечило електрогенераторами усі критичні об’єкти, як-то лікарні, система центрального водопостачання та бювети.

– Київський метрополітен заживлений від окремої лінії електропередачі, але це не гарантує нам, що Росія не потрапить в цю лінію. Деякі тролейбусні маршрути зараз замінені на автобусні. І в Києві є ще додаткові автобуси, якими можна провести заміну, – розповіла вона про роботу електротранспорту.

Таким чином, на компенсацію можуть розраховувати:

  • об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ);
  • управителі багатоквартирних будинків;
  • житлово-будівельні контори (ЖБК).

Тим часом депутат Київради Віталій Нестор заявляв виданню Вечірній Київ, що на зазначену програму КМДА планувала спрямувати 280 млн грн. З них 70 млн цього року і ще 210 млн – у 2023. Максимальна ж сума компенсації сягатиме 80 тис. грн.

Номінальна потужність генератора для будівель, які оснащено індивідуальними тепловими пунктами, водяними насосами або ліфтами – від 5 кВт, для будинків без ліфтів та ІТП – від 2 кВт.

Заяву про отримання компенсації та пакет документів надають в районну державну адміністрацію.

У списку документів:

  • завірена копія витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців і громадських формувань;
  • копія протоколу зборів співвласників багатоквартирного будинку про вибори управителя будинку (за відсутності ОСББ або ЖБК);
  • завірена копія видаткової накладної на придбання незалежних джерел електричної енергії.