Компенсація та допомога коштом бюджету військовим. Миколаївські депутати внесли зміни до “Програми соцзахисту населення”

12:55

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Депутати Миколаївської міської ради 13 квітня під час 18-ї чергової сесії восьмого скликання підтримали проєкт рішення “Про внесення змін та доповнень до Програми соціального захисту населення”.

Про це повідомляє Суспільне.

Директор Департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради Сергій Василенко запропонував додати формулювання “захисник” та “захисниця” до вже існуючих “учасник АТО та ООС”, щоб розширити перелік тих, хто може отримувати компенсації та допомогу коштом бюджету.

“Зміни пов’язані з тим, що повертаються військовослужбовці, які брали участь вже у повномасштабній війні. У попередній редакції програми були тільки учасники ООС—АТО, тому ми додали поняття “захисники” і “захисниці”. Це стосується тих, хто сьогодні воює і захищає Україну”, — пояснив Сергій Василенко.

Йдеться також про оплату містом встановлення надгробків на могилах загиблих воїнів, які поховані у військовому секторі Матвіївського кладовища. Раніше за це передбачалась компенсація.

“Будуть звернення від громадян, у яких загинули захисники, про встановлення надгробків. Раніше передбачалась тільки компенсація за встановлення. Зараз ті, хто поховав своїх Героїв у військовому секторі Матвіївського кладовища, за гроші міського бюджету будуть встановлювати офіційні надгробки, ескіз яких розробляє Міністерство ветеранів”, — розповів Сергій Василенко.

Рішення підтримали 29 депутатів із 29.