Комбат, який обороняв “тропічний острів”

16:45

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Шановні читачі, 2 жовтня вийшов у світ новий номер нашої газети “Вечірній Миколаїв”. І ми вже традиційно пропонуємо деякі матеріали з цього номеру тим, хто читає наш сайт. Можливо, вам сподобаються статті з паперової газети і ви підпишетесь на “Вечорку”, щоби отримувати її та читати в своїй оселі. 

 

КОМБАТ, ЯКИЙ ОБОРОНЯВ “ТРОПІЧНИЙ ОСТРІВ”

 16 вересня 2024 року Президент України Володимир Зеленський підписав указ про нагородження військовослужбовців Сил оборони України, які беруть участь у Курській операції. Офіцера Ярослава Крикливого нагородили вже вдруге орденом Богдана Хмельницького ІІ ступеня.

Військовослужбовець Ярослав Крикливий — командир 501-го окремого батальйону миколаївської 36-ї бригади морської піхоти. Він став на захист країни ще до початку повномасштабного вторгнення. А під час великої війни виконував завдання на острові Зміїному та в Курській області РФ.

Історію Ярослава розповіли нещодавно в пресслужбі 501-го  окремого батальйону морської піхоти.

У 2020 році Ярослав Крикливий мав звання лейтенанта. Під час навчання у Чорному морі офіцер був командиром взводу у 88-му окремому батальйоні морської піхоти. У 2021 році очолив роту, і разом з підрозділом брав участь у міжнародних навчаннях “Agile Sprit”.

Після початку повномасштабного вторгнення боєць виконував завдання на острові Зміїний. Його батальйон перебував на острові ротаційно. Захисник каже, велику війну зустрів “на тропічному острові”.

“Комбат пригадує, що зранку 24 лютого 2022 року з бойового поста спостереження доповіли про військовий корабель на горизонті. То був ракетний крейсер “Москва”. За ним йшло ще кілька ворожих суден”, — розповідають у пресслужбі.

Тоді ж російські військові взяли Ярослава в полон. Спочатку повезли в тимчасово окупований Крим, потім обіцяли вивезти на материкову Україну. Проте привезли в інше місце, де був мороз і багато снігу, точної локації боєць не знає. Ярослав пам’ятає, що із Севастополя летіли близько 12 годин. Тримали полонених у таборі, їх постійно допитувала Федеральна служба безпеки РФ.

“Охоронці дозволяли собі робити просто те, що хотіли. Там “щурині” перегони були. Хочеш піти, грубо кажучи, за цигаркою — тебе випускають із камери. Вони дають тобі час, ти починаєш тікати, потім вони відпускають собаку. Не встиг —він покусає тебе, нічого страшного”, — згадує військовий.

У 2023 році офіцер Крикливий очолив 501-й окремий батальйон морської піхоти. Морпіхів, зокрема, залучили до операції на території Курської області.

Інф. ред.