Комаровський розповів про лікування омікрону вдома

10:17

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

коронавирус

Відомий український лікар Євген Комаровський розповів в ефірі програми Час Голованова на телеканалі Україна 24 про правила лікування штаму коронавірусу Омікрон у домашніх умовах. Відповідне відео було опубліковано у його YouTube-каналі 16 лютого. Про це повідомлює Кореспондент.

Як наголосив Комаровський, будь-які “серйозні препарати” та антибіотики не можна призначати та приймати самостійно. Крім того, вдома можуть лікуватися люди, які не входять до групи ризику та не помічають значного погіршення стану.

Лікар нагадав, що особливість Омікрону полягає в тому, що найчастіше він вражає саме верхні дихальні шляхи.

“Що треба робити вдома? Перше: вам однозначно не потрібен постільний режим, якщо є млявість, слабкість, якщо вам реально погано і хочеться полежати – звичайно полежіть. Але ви повинні розуміти, що якщо ви можете встати і пройтися, можете сидіти, то треба рухатися, більше того – не лежати в одному положенні”, – наголосив Комаровський.

За його словами, дихальна мускулатура найкраще працює у вертикальному положенні, і це “принципово важливо”.

“Їжа. Якщо вам не хочеться їсти, тоді не треба. Якщо хочеться, то бажано щось легке, бажано напіврідке, навіть вуглеводне”, – порадив він.

При цьому пити потрібно обов’язково багато, незалежно від того, хочеться чи ні, тому що це впливає на в’язкість крові та мокротиння.

“Параметри повітря. Повітря має бути, бажано, чистим. Провітрювати (приміщення) по максимуму. Температура – ​​не вище 20 градусів. Ви не повинні мерзнути, але оптимально – 20 градусів”, – рекомендував лікар.

Крім того, необхідно контролювати вологість у приміщенні – вона має бути в межах 40-60%.

Розрекламовані противірусні препарати та стимулятори імунітету Комаровський назвав “фуфломіцинами”. Він радить застосовувати звичайні сольові розчини для промивання носа, а у разі підвищеної температури – парацетамол та ібупрофен.

Лікар наголосив, що описаний алгоритм домашнього лікування застосовується не тільки до коронавірусу, а й до будь-якої іншої вірусної інфекції.