Командувач Нацгвардії подав у відставку

17:23

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Командувач Нацгвардії України Микола Балан подав у відставку через стрілянину у Дніпрі. Про це він заявив на брифінгу у Дніпрі в четвер, 27 січня. Микола Балан ухвалив рішення через стрілянину у Дніпрі. Він заявив, що “за будь-які дії відповідає командир”.
“З урахуванням того, що за будь-які дії несе відповідальність командир або командувач, сьогодні вранці я висловив бажання і написав рапорт міністру внутрішніх справ та клопотання перед президентом України про відставку та звільнення з посади командувача Нацгвардії”, – сказав Балан.
Балан додав, що усунув від виконання обов’язків командування полку, в якому служили нацгвардійці, які задіяні в охороні Південмашу, щоб вони не могли впливати на розслідування.
У свою чергу, стрільцю – нацгвардійцю Артему Рябчуку вже повідомили про підозру і призначили експертизу, заявили на брифінгу ДБР.
Рябчуку повідомили про підозру за статтями: 115 (навмисне вбивство); 408 (дезертирство);  410 (викрадення, присвоєння, вимагання військовим зброї та боєприпасів).
Правоохоронці також проведуть слідчі дії, щоб встановити, чи був злочинець в алкогольному або наркотичному сп’яніння.
“У найкоротші терміни призначать експертизу щодо його психічного стану”, – додали на брифінгу.