Колишній прокурор Нюрнберзького процесу Бен Ференц: путін має бути засуджений

13:18

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

На 104 році життя помер американський юрист та останній прокурор Нюрнберзького процесу Бен Ференц.

Ференц був відповідальним за винесення вироку 22 командирам батальйонів смерті, які займалися масовим знищенням людей на окупованих територіях Східної Європи та СРСР.

Їх звинувачували у вбивстві понад 1 мільйона людей і в результаті всі вони були визнані винними. 13 із них засудили до страти.

Якби не Ференц, колишній армійський слідчий, який особисто підрахував мільйони смертей, використовуючи конфісковані німецькі військові документи, цих злочинців ніколи б не судили.

Під час розслідування Ференц відвідав нацистські концтабори, зокрема Бухенвальд, Маутгаузен і Дахау, побачені в них жахіття переслідували його все життя.

«Навіть сьогодні, коли я заплющую очі, я бачу смертоносне видіння, яке ніколи не зможу забути: крематорії палають вогнем палаючої плоті, купи складених виснажених трупів, які чекають на спалення. Я зазирнув у пекло», – казав він.

Ференц із групою слідчих виявили в документах міністерства закордонних справ нацистів надсекретні звіти Einsatzgruppen, у яких детально описано міста, через які проходили загони вбивць, і жахи, які вони там творили.

Ференц виступав прокурором у Нюрнберзі, коли йому було 27 років, і решту свого життя присвятив справі міжнародного правосуддя.

З початку війни в Україні Бен Ференц висловив упевненість у тому, що путін має бути засуджений і що він хоче бачити його за ґратами.