КМІС: ЗСУ довіряють 95% українців, Зеленському – 80%

9:30

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Збройні сили України користуються майже повною довірою громадян. Нашим захисникам довіряють 95% опитаних українців, а 65% із них висловили свою повну довіру Силам оборони.

Про це свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології. У ньому 10-21 травня взяли участь 2509 осіб із усіх областей України, крім тимчасово окупованих територій.

Президенту України Володимиру Зеленському довіряють 80% опитаних, причому 35% громадян висловили повну довіру главі держави.

Із довірою до інших інституцій та органів влади ситуація гірша. Найменше українці довіряють Верховній Раді, Офісу генерального прокурора та політичним партіям. Трохи краща ситуація в уряді, місцевих органах влади та Національній поліції.

Опитування також показало, що попри постійні нічні обстріли, моральний дух українців і віра в перемогу залишаються незмінними. Зараз українці очікують, що війна триватиме довше, але їхня віра в перемогу є незмінною.

“У травні 2023 року 47% респондентів очікували ще принаймні шість місяців війни, порівняно з 18% у травні 2022 року. В останньому опитуванні 44% сказали, що втратили друзів і родину, порівняно з 20% у травні 2022 року. За останній рік кількість оптимістично налаштованих у майбутнє залишалася практично незмінною. Коли попросили назвати причину їхнього оптимізму, найбільше згадали “перемогу”, – сказано в повідомленні.