Кінбурнська коса, як і раніше, потерпає від ворожих обстрілів

13:34

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

На тимчасово окупованій Кінбурнській косі, де знаходяться Національний природний парк «Білобережжя Святослава» та регіональний ландшафтний парк «Кінбурнська коса», випалено 7-8 тисяч гектарів землі. Про це «Громадському радіо» сказав заступник міського голови Очакова Олексій Васьков.

— Їхня площа (заповідників, – прим.) близько 12 тисяч гектарів – це лісонасадження, і дикі ліси, і степові, і болотяні угіддя. Сьогодні близько 7-8 тисяч гектарів землі на Кінбурні просто випалено, там немає нічого живого, – сказав Олексій Васьков.

Він також уточнив, що фіксувати екологічні злочини оккупантів на території коси поки що неможливо через тимчасову окупацію.

Нагадаємо, в українській розвідці натякнули, що звільнення Кінбурнської коси від російських окупантів очікується вже влітку 2023 року.

Водночас військово-політичний оглядач Олександр Коваленко розповів, що на Кінбурнській косі в окупантів склалася «суїцидальна патова ситуація». Він прогнозує, що невдовзі там може статися ще один жест доброї волі росіян.

Як відомо, в Миколаївській області залишаються окупованими лише три населені пункти, які знаходяться на території Кінбурнської коси. Наразі Сили оборони України продовжують бойову роботу щодо звільнення цієї території, військова операція проводиться у режимі тиші.

Голова Миколаївської ОВА Віталій Кім заявив, що звільнення Кінбурнської коси – це питання часу, «ще й не дуже великого». Це також підтвердила речник Сил оборони Півдня Наталія Гуменюк.

В даний час Збройні сили продовжують завдавати вогневої поразки окупантам на півострові. Зокрема, українські захисники вразили район зосередження живої сили, озброєння та техніки росіян на Кінбурнській косі, а також знищили російських загарбників та ворожу техніку.

Нагадаємо, що російські окупанти продовжують обстрілювати та мінувати заповідну територію Кінбурнського півострова. Майже щодня на мінах там підриваються дикі тварини, трапляються випадки людських жертв.  (Джерело: «НикВести»).