Келлог заявив, що за 180 днів залучить всі сторони для миру в Україні, США будуть посередником у перемовинах

23:59

Відкрийте “Вечірній Миколаїв” у Google News та  Телеграм-каналі

FILE - Vice President Mike Pence's national security adviser Keith Kellogg speaks during a press briefing in the James Brady Press Briefing Room at the White House in Washington, on Sept. 22, 2020. House investigators have issued subpoenas to 10 more former officials, including Kellogg, who worked for Donald Trump at the end of his presidency, an effort to find out more about what the president was doing and saying as his supporters violently stormed the U.S. Capitol on Jan. 6 in a bid to overturn his defeat. (AP Photo/Andrew Harnik, File)

Про це сказав спецпредставник США з питань України та Росії, генерал Кіт Келлог на Восьмому українському ланчі з нагоди Мюнхенської конференції з безпеки, який проводить Фонд Віктора Пінчука.

Суспільне публікує основні тези Келлога з дискусії.

Про діалог з РФ і досягнення Штатів

Келлог сказав, що за менш ніж 30 днів, відколи Трамп вступив на посаду президентства, США досягнули більше, ніж попередня адміністрація за три роки.

На його думку, коли попередня адміністрація Штатів три роки не розмовляла з російською стороною, це було неправильно: “Так не можна робити. Треба, щоб люди спілкувалися. Подобається розмова чи ні”.

Про втрати України під час війни

Трамп, за словами Келлога, дивиться на війну під іншим кутом — людського виміру, з погляду гуманності.

За його словами, філософія США — “не продовжувати цю війну до смерті останнього українця. Треба зупинити вбивства, війну, але мир має бути розумним, тобто суверенність залишиться”.

“Втрати на українській стороні втричі перевищують те, що втратила Америка в Кореї та В’єтнамі разом. Це майже рівень Другої світової війни. (…) Президент Трамп говорить, що ми це маємо припинити. Має бути довготривалий мир”, — сказав він.

Україна має зберегти суверенітет і свої права

Келлог наголосив, що на Мюнхенській конференції, напередодні 3-х роковин вторгнення РФ в Україну, міжнародна спільнота “починає говорити, що ми повинні це зупинити, але при цьому треба пам’ятати і забезпечити, щоб український суверенітет, щоб Україна були захищені у своїх правах”.

Варіанти гарантій безпеки для України ще розглядаються, сказав посадовець.

“Нам треба переконатися, що безпека України — це досягнення правильних цілей, і це не буде Мінськ-2, це буде стабільний, довгостроковий мир. (…) Припинення вогню і довгостроковий мирний договір не буде визначним успіхом. Визначенням успіху буде той момент, коли перший раз станеться порушення припинення вогню, і як всі сторони відреагують”, — наголосив спецпредставник Трампа.

В мирному процесі будуть брати участь усі сторони: Україна, США, Європа, Росія

Келлог наголосив, що для довготривалого миру важливо спілкуватися з європейськими союзниками і “не можна виключати ні президента Зеленського, нікого”. Він запевнив, що Україна буде за столом перемовин. Американці будуть як посередники з українцями та росіянами, зазначив Келлог.

Він наголосив, що до мирного процесу залучений і спецпредставник Трампа з питань Близького Сходу Стів Вудкофф. Він відповідає за напрямок Росії, а сам Келлог — за український та європейський напрямки. Так США зробили “для швидкості”.

“Тому що питання основне: коли це закінчиться? Через рік, наприклад, на [наступній] Мюнхенській конференції у 2026 році? Ми кажемо, що ще рік це буде іти? Ні. Ми говоримо, що це має бути швидше. Я живу за часом Трампа. І якщо він просить зробити це сьогодні, то завтра він вже питає, чому це не було зроблено. Тому я публічно беру 180 днів, починаю зворотний відлік, щоб усі сторони були задіяні, і ми таким чином могли це щоб це склалося, щоб це був стало, довготривало, щоб це забезпечило суверенітет України, і щоб коли це зупиниться, воно ніколи б знову не почалося”, — розповів спецпредставник.

Кіт Келлог нагадав, що наступного тижня відвідає Україну. А потім адміністрація Трампа розгляне, як уявляють мир союзники, що — Україна тощо. Під час розгляду миру всі повинні бути задіяні — і Україна, і Росія, і Європа і США, — бо це глобальне питання, каже генерал Келлог.

Союзники РФ і “червоні лінії” Трампа

Він звернув увагу, що 4 роки тому (до повномасштабного вторгнення) Росія ще не мала тісних союзницьких зв’язків з Іраном та Північною Кореєю. А тепер між державами є економічні та військові угоди.

“Є людина, в яку я дуже сильно вірю. Це президент Трамп. Він сказав, що він це зробить. І Росія ніколи в минулому не порушувала те, що він вважав червоною лінією. Те, що я хочу сказати світові, будьте обережні, коли ви йдете проти Дональда Трампа. Ви повинні розуміти наскільки, з якими можете зіткнутися”, — підсумував генерал Кіт Келлог.

14 лютого 2025 року в Німеччині розпочалася 61-ша Мюнхенська безпекова конференція, куди приїхали 60 лідерів держав та урядів. Цьогоріч головна тема зустрічі – війна Росії проти України. Президент Володимир Зеленський очолив українську делегацію на цьому заході та вперше зустрівся з найвищими посадовцями нової адміністрації Дональда Трампа — віцепрезидентом Джей Ді Венсом, держсекретарем Марко Рубіо.