Із 45 тис. “вагнерівців” на фронті залишилося Близько 7 тис., – майор ЗСУ

18:19

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Безглузді наступи знищують приватну військову компанію “Вагнер”. За час боїв під Бахмутом ця армія найманців з 45 тис. осіб скоротилася до 7 тис., решта загинула, отримала поранення або потрапила в полон. Про це заявив майор запасу ЗСУ, військовий експерт Олексій Гетьман в інтерв’ю 24 каналу.

Шалені втрати ПВК “Вагнер” за час боїв за Соледар та Бахмут практично знищили цю приватну армію як боєздатне угруповання. Від 45 тис. “мобіків”, зеків і найманців, які фіксувалися на піку боїв за Бахмут, мало що лишилося. І наразі перед “Вагнером” постала цілком реальна перспектива “закінчитися” зовсім – і вже незабаром.

“Зараз із 45 залишилося 7 тис. Вважати ПВК “Вагнер” якимсь потужним угрупуванням вже неможливо. Воно існує де-юре, а де-факто – це вже не є серйозний військовий підрозділ, адже їх залишилося вкрай мало”, – переконаний військовий експерт.

Гетьман зауважив, що “вагнерівці” намагаються якось відвернути неминуче. Так, власник ПВК Євген Пригожин упродовж певного часу продовжує публічно конфліктувати з міністром оборони РФ Сєргєєм Шойгу та начальником Генштабу Валєрієм Гєрасімовим.

“Пригожин намагався показати, який він вдалий вояка, й усе захопити. Він п’ять разів “захоплював Соледар” і доповідав про це. Це не вплинуло на Путіна, і він надав перевагу регулярним частинам – Шойгу та Герасимову”,– зауважив Гетьман.

Нині Пригожин активно просуває у ЗМІ заяви, що він, мовляв, не може зв’язатися ані з військовим, ані з політичним керівництвом, жаліється, що найманцям потрібні техніка, снаряди та набої, а також звинувачує військове керівництво РФ у тому, що найманців “просто кинули”.

Однак з високою долею ймовірності Пригожин робить це не тому, що дуже переймається шаленими втратами ПВК.

“Пригожин розпочав свою політичну кар’єру, тому що військова не вдалася. Він не зміг стати керівником російської армії. 7 тис. вагнерівців – це буде його бойовий резерв для політичних дій всередині Росії”, – вважає Гетьман.

Зірка ПВК “Вагнер”, на думку експерта, нині заходить. Організоване злочинне угруповання зовсім скоро пам’ятатимуть хіба міжнародні судові інституції. Пересічні ж люди поступово забуватимуть ПВК, яка майже 10 років була замішана у низці воєнних конфліктів і скрізь лишила по собі кривавий шлях воєнних злочинів.