Ірландські рибалки «зірвали» російські морські навчання в Атлантиці

16:51

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Sea Breeze-2020, учения, НАТО, Украина, США, Грузия, Болгария, Испания, Румыния, Турция, Норвегия, новости, министерство обороны,
Російські морські навчання перенесено за межі виняткової економічної зони Ірландії у зв’язку із протестами ірландських рибалок, які погрожували їх зірвати. 

як передає Укрінформ, про це повідомляє Deutsche Welle.

“Росія не проводитиме заплановані на початок лютого навчання Військово-морського флоту РФ у винятковій економічній зоні Ірландії, як мала намір раніше. Через різкий протест офіційного Дубліна та невдоволення ірландських рибалок маневри вирішили перенести в інший район”, – йдеться в повідомленні.

Район, де ВМФ Росії мав намір провести маневри, знаходиться у міжнародних водах, але в межах 200-мильної виключної економічної зони Ірландії. Рішення РФ обурило місцевих рибалок, які пригрозили зірвати навчання та ввести траулери до району проведення маневрів. Рибалки побоювалися, що стрільби можуть негативно вплинути на рибні запаси в регіоні.

У зв’язку з цим із рибалками 27 січня зустрівся посол РФ у Дубліні Юрій Філатов. У ході зустрічі сторони досягли компромісу щодо проведення ВМФ Росії навчань в Атлантиці у винятковій економічній зоні Ірландії.

Уряд Ірландії раніше оголосив російські навчання небажаними та закликав морські судна не наближатися до району стрільб.

Ексміністр сільського та морського господарства Майкл Крід звинуватив Москву у провокації, угледівши у планах Росії зв’язок із конфліктом навколо України. Росія вперше проводить військові навчання у цьому регіоні.