Хвороба на крилах перельотного птаха

17:50

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Шановні читачі, 2 жовтня вийшов у світ новий номер нашої газети “Вечірній Миколаїв”. І ми вже традиційно пропонуємо деякі матеріали з цього номеру тим, хто читає наш сайт. Можливо, вам сподобаються статті з паперової газети і ви підпишетесь на “Вечорку”, щоби отримувати її та читати в своїй оселі. 

ХВОРОБА НА КРИЛАХ ПЕРЕЛЬОТНОГО ПТАХА 

“Дика птиця є джерелом цієї хвороби”: у зоопарку Миколаєва триває карантин через спалах пташиного грипу і загибель двох птахів. На час епідеміологічної загрози відвідувачам заборонено заходити до орнітологічного відділу.

Які причини хвороби та чи загрожує грип людям – з’ясовувало “Суспільне“.

Директор зоопарку Володимир Топчий розповів, що усі птахи у закладі перебувають на карантині.

“17 вересня у нас була загибель двох птахів, і ми відправили ці трупи на дослідження. Нам підтвердили, що то – пташиний грип. Про це ми доповіли у ветеринарній службі міста та області, була створена комісія. Пташиний грип — це така заразна хвороба, нам треба було вжити заходи, щоб ця хвороба не розповсюджувалась”, — сказав Володимир Топчий.

Доступ до орнітологічного відділення для людей на час карантину закритий. Заступник директора зоопарку Юрій Кириченко розповів, що там  піклуються про санітарну безпеку.

“Птахів ми також ізолювали, кожну окрему групу. Співробітники отримали необхідне обладнання”.

“Видано було спецодяг, маски, дезрозчини. Все обладнання, транспорт, який у нас тут заїжджає зрідка на територію відділу, теж обробляється”, — прокоментував Юрій Кириченко.

Причина пташиного грипу у зоопарку — дикі птахи, говорить начальник управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини головного управління Держпродспоживслужби у Миколаївській області Сергій Швець.

“На території зоопарку є водойма, яку, мабуть, з технічних причин неможливо закрити від диких перелітних птахів. Оскільки зараз восени триває їх переліт. І дика качка, і інші, скажемо так, відвідують цю водойму”, — зазначив Сергій Швець.

Зі слів Сергія Швеця, людина також може захворіти на пташиний грип.

“Може хворіти, але тоді це повинен бути безпосередній контакт з хворою птицею. Контакт з тушею, з м’ясом птиці, можливо, споживання інфікованого м’яса. В нашому випадку, враховуючи, що це зоопаркова птиця, її ніхто не споживає”, — каже представник ГУ ДПСС в Миколаївській області.

Завідувачка відділення організацій епідеміологічних досліджень та моніторингу обласного центру контролю та профілактики хвороб Олена Руденко говорить, що хвороба в людей викликає певні симптоми.

“Починається з підвищення температури, ломоти в суглобах, болю в м’язах. Взагалі пташиний грип передається також як звичайний грип і звичайні респіраторні інфекції”, — пояснює Олена Руденко.

За словами завідувачки відділення, розповсюдження інфекції у зоопарку не передбачається. Каже, що контакту з відвідувачами птахи не мають, а працівники зоопарку перебувають під епіднаглядом та щоранку здійснюють медичне обстеження.

“Ми можемо порадити лише одне: виключити безпосередній контакт, не чіпати їх руками, мити руки, використовувати засоби індивідуального захисту”, — додає Олена Руденко.