Хіт “1944” співачки Джамали став третім у списку найкращих пісень в історії Євробачення за версією The Guardian

11:23

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Британське видання The Guardian склало список найкращих переможних пісень в історії Євробачення та помістило хіт української співачки Джамали  “1944″ на третє місце.

Перше місце посіла легендарна пісня Waterloo групи ABBA, яка принесла перемогу Швеції у міжнародному пісенному конкурсі у 1974 році.

На другому місці розташувалася пісня Poupée de Cire, Poupée de Son, виконана французькою співачкою Франс Галль, яка посіла перше місце на Євробаченні у 1965 році і значною мірою вплинула на подальший розвиток конкурсу.

Почесне третє місце у списку найкращих переможних пісень в історії Євробачення посіла композиція “1944″ співачки Джамали, з якою вона здобула перемогу на конкурсі у 2016 році.

«Текст пісні “1944” про етнічне чищення кримських татар Сталіним викликав суперечки: російські політики скаржилися, що це було пов’язано з анексією Криму Росією у 2014 році. Але це був би справді фантастичний трек, про що б він не був», — зазначили в редакції The Guardian.

На своїй сторінці в Instagram Джамала висловила подяку за високу оцінку її композиції.

Перші рядки пісні “1944″ були написані у 2014 році українською мовою. У пісні Джамала співає про депортацію кримських татар у 1944 році. Розповіді про цю подію Джамала чула від своєї бабусі Назилхан, яка пережила депортацію. У приспіві слова, які співачка чула від своєї бабусі, це два рядки з приспіву кримськотатарською мовою, запозичені з пісні “Ей, Гузель К’ирим”. Пісня має складну вокальну партію з багатьма півтонами та мугамами.

Нагадаємо:

День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу відзначається щорічно в день, коли почалась депортація кримськотатарського народу 1944 року. Верховна Рада України в 2015 році визначила депортацію кримськотатарського народу геноцидом та запровадила 18 травня ― Днем пам’яті.
За офіційними даними радянської влади, були депортовані понад 183 тис. кримських татар, а за татарськими джерелами ― понад 228 тисяч, з яких половина не витримала тяготи депортації й загинула.
День боротьби за права кримськотатарського народу також відзначається 18 травня. Після геноциду 1944 року, який здійснювали радянські тоталітарні вожді, в 2014 році путін окупував Кримський півострів. Із 2014 року активісти відзначають День боротьби за права кримськотатарського народу. Цей день був встановлений на честь 70-річчя дня пам’яті депортації кримських татар з Криму.