ГУР МО зірвало провокацію РФ против директора компанії-виробника “Байрактарів”

10:02

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Росіяни планували акцію із застосуванням технології deepfake для дискредитації співробітництва між Україною та Туреччиною, та вона була зірвана українськими спецслужбами.

Про це повідомляє УНІАН з посиланням на Головне управління розвідки Міноборони України.

“Цього разу росіяни спробували зв’язатися з одним із засновників компанії Baykar Defence, яка виробляє знамениті безпілотники Байрактар, Халюком Байрактаром. Розмова велась від імені українського прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, відеозображення якого, власне, було створено за допомогою технології deepfake. Щоправда, замість очікуваної розмови з паном Халюком, росіянам “пощастило” поспілкуватися з не менш фейковим “секретарем компанії Baykar”. Відтак, і відповідати на питання: “А що ж сталося сьогодні з Кримським мостом?”, – розповіли у розвідці.

Розвідники відзначають низький рівень підготовки російських оперативників – вони кілька разів викрили себе під час розмови.

“У тому числі через незнання правильної вимови сталого вислову “бабине літо”, яке вони вимовляли як російське “бабьє лєто”, – йдеться в повідомленні.

Метою цієї акції була спроба дискредитація співробітництва між Україною та Туреччиною, кажуть в ГУР МО.

“У кінці розмови російським оперативникам було повідомлено, що їх викрито, і вони будуть притягнуті до відповідальності”, – резюмували розвідники.