“Гроші будуть спрямовані на відновлення питного водопостачання у Миколаєві”: гранти та кредит від донорів

15:29

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Депутати Миколаївської міської ради ухвалили рішення щодо підтримки водопостачання у місті. Комунальне підприємство “Миколаївводоканал” отримає грант та кредит від Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР).

Про це йшлось 30 травня під час онлайн засідання 33-ї сесії Миколаївської міської ради.

За словами директора МКП “Миколаївводоканал” Бориса Дуденка, проєкти передбачають отримання 15 мільйонів євро грантових і 10 мільйонів євро кредитних грошей.

“По суті пояснювальної записки — чому зазначено водозабір “Дніпро-Миколаїв”? Справа в тому, що проєкт розглядався на початку 2023 року і в планах було відновлення водозабору на річці Дніпро. Зараз, на жаль, ситуація змінилась. Тому компоненти у цих проєктах будуть переглянуті. Але за пропозицією банку, вони мають бути переглянуті після того, як ми підпишемо кредитну та грантові угоди”, — розповів Дуденко.

Гроші будуть спрямовані на відновлення питного водопостачання у Миколаєві: на відновлення системи очищення, також на відновлення аварійних мереж по місту.

Директор міського комунального підприємства пояснив, черговості у використанні кредитних та грантових грошей немає.

“За домовленістю з банком цієї черговості немає, але розуміємо, що насамперед будемо використовувати грантові гроші. Тому що кредит має відтермінування у три роки і час використання 13 років. Тому на початку будемо максимально викоритовувати грантові гроші “, — сказав керівник МКП.

Через три роки ми починаємо виплачувати цей кредит, що буде рівномірно розподілений протягом наступних десяти років, у нас будуть зобов’язання по поверненню цього кредиту.

“За” надання повноважень підписання угод щодо залучення кредитів і грантових грошей під місцеву гарантію проголосували 30 з 32-х присутніх на сесії депутатів, два утримались.

Також депутати внеслі зміни у попереднє рішення щодо залучення гранту від Північної екологічної фінансової корпорація (НЕФКО) для проєкту з оптимізації водопостачання у регіоні. Перший заступник начальника департаменту житлово-комунального господарства Ігор Набатов зазначив, йдеться про збільшення суми фінансування проєкту.

“Північна екологічна фінансова корпорація (НЕФКО) з суми майже 4,7 мільйонів євро збільшує до 6,2 мільйонів євро. Тобто збільшення грантових грошей, що не підлягають поверненню, на півтора мільйона. Причина — НЕФКО, зробивши аналіз робіт, необхідних по зміні мереж водопостачання та водовідведення, дійшло до висновку, що є необхідність залучення додаткових грошей для реалізації цього проєкту”, — сказав Ігор Набатов.