Графіки відключення електроенергії в Україні переписали: чому період без світла збільшили вдвічі

14:49

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

В Україні переписали графіки відключення електроенергії. У результаті в деяких областях період без світла збільшився вдвічі.

Так, на Київщині замість двох гарантованих годин без електроенергії поспіль світло вимикатимуть щонайменше на чотири години, а у Полтавській області гарантований період зі світлом скоротився з 11,5 до 6 годин на добу.

«Ми зараз залежимо від сонячної та вітрової генерації, тому відбуваються суттєві коливання впродовж навіть одного дня. Зараз йдуть ремонтні роботи на атомних станціях. Тому деякі блоки не працюють. Що дуже суттєвий фактор», – пояснив гендиректор компанії Yasno Сергій Коваленко.
Він додав, що в найближчі 6-8 тижнів ситуація з дефіцитом буде складна, оскільки, окрім проблем із генерацією, додається зростання споживання.

Коваленко нагадав, що зараз уже декілька тижнів працює нова логіка розподілу між регіонами України, що виключає фактор критичної інфраструктури та інші.

«Графіки в Києві – як були шість груп та біла, сіра та чорні зони, так і залишились. Для планування життя треба виходити з того, що в сірих зонах світла не буде. Особливо коли час припадає на пікові години», – зауважив Коваленко. У білій зоні світло повинно бути, додав він.