Графік Анатолій Крутіков розпочав роботу над серією малюнків про музей

13:00

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Відомий у Миколаєві художник-графік Анатолій Васильович Крутіков розпочав роботу над серією малюнків про Миколаївський музей суднобудування і флоту.
Художник А.В. Крутіков народився у 1943 році в Миколаєві.
З дитячих років захоплюється малюванням, брав неодноразову участь у міських та обласних виставках.
З 1959 по 1961 рр. навчався в студії відомого художника-рисувальника Олексія Васильовича Старощука, яку успішно закінчив.
У 1962 році був призваний до Військово-Морського флоту, відслуживши там, повернувся в рідне місто, де починає працювати в Миколаївському гарнізонному Будинку офіцерів художником-оформлювачем.
Закінчив історичний факультет Одеського державного університету імені Мечникова. За новаторський підхід до доручених завдань не раз був відзначений командуванням і був призначений на посаду головного художника гарнізону.
Після розвалу СРСР працював над відродженням кафедрального собору Різдва Пресвятої Богородиці, де раніше розміщувався Будинок офіцерів.
Із 2000-го року стає фундатором антикварної справи у Миколаєві, відкривши свою крамницю «Лавка старожитностей», яка набуває широкої популярності серед містян.
Із віком відійшовши від справ, Анатолій Васильович з великим ентузіазмом повертається до улюбленої справи, радуючи миколаївців серією живописних і графічних робіт, що відображали життя рідного міста.
Із своїх зарубіжних поїздок він також завжди повертається з цікавими серіями чудових графічних робіт. У його творчості переважає урбаністика в її архітектурній іпостасі.
І нині митець сповнений творчих сил, планів і задумів.
Користувачі фейсбуку мають змогу милуватися графікою Майстра, в якій він оспівує знайомі вулички, вишукані старовинні будівлі.
НАГАДАЄМО:
16 серпня у межах проєкту «Україна – моя Батьківщина!» відбулася чергова зустріч з циклу «Ірина Гудим запрошує…». Цього разу героєм відвертої розмови з пані Іриною став Анатолій Крутіков – відомий миколаївський художник-графік і антиквар, який цікавиться архітектурою українських й закордонних міст та захоплюється складними конструкціями, особливо замками та фортецями.
Корінний миколаївець, нащадок богоявленських містян Бєлоножко-Згурських, з дитячих років пан Анатолій захоплюється малюванням, неодноразово брав участь у міських та обласних виставках, працював над відродженням кафедрального собору Різдва пресвятої Богородиці. Відкривши свою крамницю «Лавка старожитностей», став фундатором антикварної справи у Миколаєві. Взагалі, щоб не робив і де б не був Анатолій Васильович – все його життя пов’язане з рідним містом, а його живописні і графічні роботи, що відображають життя Миколаєва, дарують радість, тепло і надію.
Учасники зустрічі мали унікальну нагоду поспілкуватися з майстром, дізнатися про його творчість, відкрити для себе цікаві факти з історії Миколаєва минулого століття та за часів Незалежності. Пан Анатолій поділився своїми спогадами та думками, розповів про їх відображення на полотнах експозиції, що була представлена в гостинній залі бібліотеки.
Присутні могли придбати оригінальний набір листівок – графічних робіт художника із зображенням сучасного Миколаєва під час російсько-української війни, надруковані у видавництві Ірини Гудим. Живе спілкування, світлини на згадку, автографи, посмішки – все це створювало незабутню атмосферу спорідненості.