Готуємось вже зараз, щоб не гаяти часу після перемоги, – Олександр Сєнкевич про планування відбудови Миколаєва

12:27

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Миколаїв активно працює над плануванням відбудови міста після війни. Міський голова Олександр Сєнкевич нагадав, що Миколаїв та Харків стали “пілотними” містами, які почали готуватися до відновлення в рамках міжнародного проєкту під егідою Європейської економічної комісії ООН. 

“Робота не припиняється, ми виконуємо її зараз, щоб не гаяти часу.  До процесу залучені як іноземні партнери, так і громадськість, щоб люди брали участь та впливали на те, яким стане Миколаїв після війни. Ми збирали пропозиції жителів, а інформацію передали італійській компанії One Works, яка нам допомагає в розробці майстер-плану”, – каже Олександр Сєнкевич.

Окремо розробляються пілотні проєкти за п’ятьма напрямками, а також економічна складова. Керівник Миколаєва провів низку зустрічей з представниками італійського бізнесу, науковцями, які увійшли до міжнародної команди, що працює над масштабним документом. У роботу включилися потужні європейські університети, в тому числі, Міланська політехніка. Фахівці братимуть участь в підготовці економічного підгрунтя майстер-плану для Миколаєва – яким чином місто зароблятиме собі на життя після війни.

Данські партнери залучили до проєкту консультаційну компанію Cowi, що спеціалізується на питаннях тепло- та водопостачання, енергозбереження, утилізації сміття тощо.

Наразі триває другий етап розробки майстер-плану. Результати презентують громадськості, депутатам міськради та всім залученим сторонам.

“Участь Миколаєва в міжнародному проєкті є великою перевагою для нашого міста. Насамперед, ми будемо взірцем для інших. Після завершення нашої роботи українські міста братимуть напрацювання Миколаєва за приклад”, – каже Олександр Сєнкевич.