Голос живого Дмитра Кременя звучав тонкою струною душі

23:20

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

“З великим задоволенням побувала сьогодні на офіційній прем’єрі вистави “Земний монолог”, яку підготував Миколаївський академічний художній драматичний театр та присвятив пам’яті Дмитра Дмитровича Кременя – видатного українського поета, Закарпатського Миколаївця, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка в галузі літератури, одного з чотирьох великих письменників-миколаївців – лауреатів вищої державної Шевченківської премії”, – про це написала на своїй сторінці у Фейсбуці миколаївчанка Марина Тасинкевич. 
Автор ідеї вистави та режисер-постановник – директор театру, заслужений діяч мистецтв України Артем Свистун. Літературну композицію на основі відомих віршів Дмитра Дмитровича підготувала Марина Васильєва. Вистава розпочалася піснею “Ластівочка” на музику відомого миколаївського композитора Тетяни Ярової. До речі, цей талановитий дует – Дмитро Кремінь і Тетяна Ярова – створили не один десяток гарних пісень.
“У виставі роль Ольги Іванівни – дружини Дмитра Кременя – хоча і з мінімумом слів, але дуже значна та вагома. Вона стоїть поруч з Дмитром, підтримує його, хвилюється за нього та бачить в ньому смисл свого життя… – продовжила розповідь Марина Тасинкевич. – Чудові теплі та вірні слова говорив син поета Тарас Кремінь”.
Пані Марина також виразила впевненість в тому, що вистава вже увійшла в історію театру, в історію міста, області та країни.
“Браво” всім артистам, всім присутнім, всім, хто робить свою справу з любов’ю, хто прийшов на виставу з любов’ю та добром у серці, хто вірить в неземне та вічне на цьому земному шляху… Голос живого Дмитра Кременя звучав тонкою струною душі. У виставі на сцені проживали життя та радували нас своєю грою – Марина Васильєва, Ольга Сторожук, Олександра Шамшура, Ігор Ворогушин, Олена Карай, Алекс Межурецький, Інна Добренко та Сергій Гололобов. Роль самого Дмитра Кременя – молодого та більш поважного віку – грали актори Григорій Черемушев та Володимир Фоменко” – завершила свої враження пані Марина.
А ми нагадаємо, що 2023-й був об’явлений в Україні Роком Дмитра Кременя, – цього року поету мало виповнитися 70. Отже низка заходів на його честь пройде в Миколаєві, нашій області та на державному рівні.
На миколаївців вистава “Земний монолог” чекає в театрі ще 9 червня о 18.00.