Генсек ООН має подати у відставку, якщо не зможе забезпечити гуманітарний коридор із Маріуполя, – експосол України в США

13:41

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Генсек ООН, новини, ООН, Україна, війна, Маріуполь, Генсек ООН, новости, ООН, Украина, Мариуполь, война,

Експосол України в США Валерій Чалий вважає, що Генеральний секретар ООН Антоніу Гуттереш має подати у відставку, якщо після поїздки до москви виявиться неспроможним забезпечити гуманітарний коридор із Маріуполя. Таку думку дипломат висловив у інтерв’ю «Радіо НВ», передає «Укрінформ».

 – Ви уявіть собі – ООН абсолютно не спромоглася відреагувати на безпекові виклики, їй залишились тільки гуманітарні. Якщо вони й тут не покажуть результату, то пан Гуттереш має взагалі скласти свої повноваження, якщо він не зробить (гуманітарний – ред.) коридор у Маріуполь, – сказав Чалий.

Він зауважив, що війна росії проти України є викликом світовій безпеці, на який ООН не може не реагувати, однак Генеральний секретар Організації вирішив відвідати нашу країну лише через два місяці після її початку.

 – Через два місяці війни, після Бучі і після всього, пан Гуттереш нарешті вирішив поїхати (в Україну – ред.), тому що критика була серйозна. У багатьох публікаціях писали: якщо не буде цієї поїздки, то про ООН взагалі можна забути, – зазначив Чалий.

Водночас, на його думку, рішення Гуттереша відвідати спершу москву, а потім Київ – «це не помилка, це, на жаль, дуже свідомий крок».

Експосол додав, що мав особисті зустрічі з Генеральним секретарем ООН і вважає його гарним політиком і досвідченим дипломатом.

 – Але час так змінився, що не можна бути просто гарним політиком, треба досягати результату. Не можеш досягати – сходь з історичної арени, давай дорогу іншим, – вважає Чалий.