Генсек НАТО звинуватив Росію у газових маніпуляціях

Столтенберг підтвердив скорочення обсягів газу в європейських сховищах, що належать Газпрому

20:41

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Генсек НАТО, новости, НАТО, Йенс Столтенберг, Газпром, газ, Европа, РФ, манипуляции, газовый шантаж, конфликт, Генсек НАТО, новини, НАТО, Єнс Столтенберг, Газпром, газ, Європа, РФ, маніпуляції, газовий шантаж, конфлікт

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив про газові маніпуляції російського Газпрому на європейському ринку. Про це він сказав під час спільного прес-брифінгу із канцлером Німеччини Олафом Шольцем, передає «Хвиля».

– Відбулося скорочення рівня газу в газосховищах, що належать «Газпрому». Це маніпулювання газовим ринком, заявив генсек НАТО.

Він додав, що підтримує заяву про різке зниження постачання газу з Росії до Європи, яку раніше озвучив Фатіх Біроль із Міжнародного енергетичного агентства.

Столтенберг зазначив, що країни НАТО не досягли єдиної позиції щодо «Північного потоку-2», проте закликав членів Альянсу диверсифікувати постачання енергоносіїв, наголосивши, що цю пропозицію підтримують усі союзники.

– Така позиція є важливою як з екологічних, так і з міркувань безпеки, – уточнив генсек НАТО.

Експерти зазначають, що ціни на газ у Європі досягли чергового рекорду – понад 2 тис. доларів за 1 тис. куб. м., що дозволяє Росії диктувати європейським країнам свої умови.