Генератори для закладів освіти, культури і спорту: Миколаїв отримав чергову допомогу від міжнародних партнерів

10:05

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Миколаїв отримав чергову партію гуманітарної допомоги у вигляді 25 генераторів від міжнародних партнерів. Техніка буде розподілена між закладами освіти, спорту і культури міста, повідомляє пресслужба Миколаївської міської ради.
Допомога надійшла від ініціативи співробітництва у Південно-Східній Європі (SECI) та посольства Австрії за сприяння миколаївської благодійної асоціації «Мир через духовне відродження».
Нагадаємо, що з делегацією з Австрії у березні цього року зустрічався Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич. Тоді він озвучив головні потреби міста для поступового повернення до мирного життя. Серед них була і техніка для безперебійної роботи закладів гуманітарної сфери.
Заступник Миколаївського міського голови Анатолій Петров розповів, що передані сьогодні генератори будуть розподілені наступним чином: по 9 отримають заклади освіти та спорту і 7 — культури.
«Генератори вкрай необхідні, адже попереду у нас зимовий період, і ми не знаємо, яка буде безпекова ситуація в регіоні. На випадок локдаунів або надзвичайних ситуацій ми будемо готові продовжити роботу закладів завдяки тій техніці, яка надходить до нас», – каже Петров.
Виконавчий координатор SECI Міхаель Фацекас повідомив, що цього року їх організація зосередилися на допомозі таким містам України, як Миколаїв, Херсон, Харків та Чернігів, адже вони дуже сильно постраждали від обстрілів окупантів.
«Ми надаємо гуманітарну допомогу, а також зустрічаємося з адміністраціями міст, спілкуємося з ними, дізнаємось, що потрібно для ефективної підтримки. Для нас важливо співробітничати з Україною і надавати стільки допомоги, скільки потрібно», – каже пан Міхаель.
Додамо, що це не перша партія генераторів, яку доставляють благодійники до Миколаєва. Попередня надійшла у березні цього року і була розподілена між закладами освіти міста. На цьому співпраця не закінчується, і в грудні представники SECI повернуться, щоб допомогти закладам охорони здоров’я міста, школам та дитсадкам.
Секретар Миколаївської міської ради Дмитро Фалько також подякував народу Австрії за таку важливу підтримку.
«Це дуже важливо для нас. Справа в тому, що відтоді, як росіяни не змогли захопити наше місто, вони ведуть політику удушення, намагаючись шляхом терору вичавити життя з нашого міста. Але у нас продовжують працювати заклади культури, спорту. За рахунок цього життя у місті досі вирує. Ті ж солдати, які сьогодні на передовій, а їхні родини тут, вони знають, що їх сім’ї мають змогу отримувати якісні соціальні послуги».
Відзначимо, що Миколаїв з початку повномасштабної війни співпрацює з 50 великими міжнародними фондами і близько 300 благодійними організаціями, що надають місту допомогу в різних сферах.