G7 оголосила про виділення Україні майже $20 млрд

15:40

Откройте «Вечерний Николаев» в Google News и  Телеграм-канале

Країни Великої сімки ухвалили рішення про виділення Україні 19,8 млрд доларів, йдеться у повідомленні за підсумками міністерської зустрічі G7 у німецькому місті Кенігсвінтер.
«У 2022 році ми мобілізували 19,8 млрд. доларів для бюджетної підтримки, у тому числі 9,5 млрд. доларів у вигляді недавніх зобов’язань… щоб допомогти Україні скоротити дефіцит фінансування і продовжувати забезпечувати надання основних послуг українському народу», — йдеться в заяві.
Міністри вітали поточну роботу G7 та міжнародних фінансових інститутів щодо подальшого суттєвого фінансування України, зокрема, включаючи пропозицію Єврокомісії щодо додаткової макрофінансової допомоги у розмірі до 9 мільярдів євро.
Також зазначається про додаткову планову підтримку українських держпідприємств та приватного сектору через Європейський банк реконструкції та розвитку та Міжнародну фінансову корпорацію у розмірі 3,4 мільярда доларів.
«Ми продовжимо підтримувати Україну протягом усієї цієї війни і після неї і готові зробити більше за необхідності», — йдеться у заяві G7.
Напередодні прем’єр-міністр Денис Шмигаль на сесії міністрів G7 заявив про потребу України у фінансуванні на 15 млрд доларів протягом трьох місяців.