Фотосесія з військовим льотчиком Karaya потрапила до журналу Vogue

13:31

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Легендарний військовий льотчик Вадим Ворошилов із позивним Karaya, який робив неймовірні вчинки на фронті та отримав звання Героя України, знявся у фотосесії популярного українського фотографа Мар’яни Шафро. Фотографії отримали сотні захоплених коментарів. Про це повідомляє видання TELEGRAF.

Фото військового з фотосесії для журналу Vogue було опубліковано на сторінці фотографа Мар’яни Шафро у Instagram. На цих знімках він більше нагадує героя голлівудського блокбастера, але за всім цим зовсім не стоїть сценарій фільму, а реальне життя, в якому Вадим показав себе справжнім Героєм і хоробрим захисником своєї країни.

Національний герой нашої військової реальності і один із тих хоробрих людей, які захищають наше небо. Для мене було честю зробити твої портрети, Вадиме”, – написала Шафро.

Вадим Ворошилов — український льотчик, який від початку повномасштабного вторгнення Росії захищає Батьківщину від окупантів. Його ім’я знає практично кожен після скоєного ним подвигу у жовтні 2022 року. Тоді під час масованої атаки йому вдалося збити 5 іранських дронів-камікадзе Shahed-136 та дві крилаті ракети. У ході виконання бойового завдання його літак був пошкоджений уламком, але пілот, ризикуючи власним життям, відвів підбитий літак від населеного пункту. Самому льотчику вдалося успішно катапультуватись.

Біографія героя.

Вадим Ворошилов народився 2 лютого 1994 року в місті Кременчук, що на Полтавщині.

2011 року закінчив Кременчуцький військовий ліцей[5], 2015 (з відзнакою; напрям підготовки — Військове управління (Повітряні Сили) та 2016 (магістр, з відзнакою, спеціальність — управління діями підрозділів авіації) Харківський національний університет Повітряних сил імені Івана Кожедуба.

Після закінчення навчання був направлений на службу до 204-ї бригади тактичної авіації, де служив льотчиком (2016—2018), старшим льотчиком (2018—2020) авіаційної ланки авіаційної ескадрильї та начальником служби безпеки польотів служб (2020—2021).

2017 року став найкращим молодим льотчиком повітряного командування «Південь».

2020 року за підсумками льотних змагань став «Найкращим екіпажем винищувальної авіації Повітряних сил України».

2021 року по закінченню терміну контракту звільнився з лав ЗСУ. В інтерв’ю[6] пояснив своє звільнення з війська зайвою бюрократією. Працював старшим авіаційним начальником цивільного аеродрому.

24 лютого 2022 року, після початку повномасштабного вторгнення РФ до України, відновився на службі.

Відновив навички з льотної підготовки та вирушив на оперативні аеродроми для виконання завдань за призначенням.

Спочатку виконував завдання над Житомирською областю. Після того на ізюмському та східному напрямках, а згодом над Херсонщиною.

10 жовтня, під час масованого ракетного обстрілу, збив дві крилаті російські ракети.

12 жовтня знищив п’ять дронів «Shahed 136»: три — на півдні України і два — над Вінницею. Через пошкодження літака Вадим катапультувався на Вінниччині, попередньо відвівши винищувач МіГ-29 від населеного пункту.

У грудні Вадима було удостоєно звання Героя України.