Фонд краєзнавчого музею на Миколаївщині поповнився книгою Миколи Аркаса

11:02

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

У березні 2023 року фонд Баштанського краєзнавчого музею поповнився виданням 1912 року. Жителька села Привільне Світлана Мельниченко передала книгу Миколи Аркаса “Історія України-Русі”.

Про це повідомляє Баштанський краєзнавчий музей на своїй сторінці у Facebook.

За інформацією працівників музею, книга є оригінальним краківським виданням 1912 року – “Історія України-Русі” Миколи Аркаса.

Твір Миколи Аркаса вперше був надрукований у 1908 році в Петербурзі власним коштом автора українською мовою. Друге видання вийшло в Кракові в 1912 році.

Фрагмент вступу: “Кожен чоловік повинен знати історію свого рідного народу. Багато віків наші діди-прадіди поливали потом і кровію ту землю, де ми живемо, наставляли груди та голови клали, та своїм онукам-правнукам кращої долі добували. А чи знають ті онуки свою бувальщину, чи відають усі про славні діла предків своїх? Чи ж знають вони доладу те, хто вони такі”.

“Для нашого музею це досить цінний дарунок, хоч у книзі відсутні деякі її фрагменти: вилучено передмову та життєпис Миколи Аркаса, заклеєна палітурка. Проте книга продовжувала зберігати свій внутрішній скарб – історію українського народу”, — йдеться в повідомленні.

Книгу експонуватимуть на виставці, присвяченій 170-річчю від дня народження Миколи Аркаса.

“Свого часу пані Світлана врятувала книгу від потрапляння на макулатуру, ідентифікувавши її, і тепер це видання буде представлене на виставці”, — повідомляють на сторінці музею.