Енергоефективність побутової техніки: як обирати прилади після підвищенням тарифів

10:20

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Холодильник, еда, кулинария, хозяйка, кухня

При виборі побутової техніки потрібно звертати увагу на такий показник, як клас її енергоефективності, що впливає на обсяги енергоспоживання та, як наслідок, суми у платіжках споживачів.

Про це пише РБК-Україна.

Маркування техніки

Визначення класу енергоефективності відбувається відповідно до стандартизованої класифікації і позначається літерами від “D” до “А”. Чим менше техніка споживає електроенергії, тим вище їй присвоюється клас. Вимірюється у кВт⋅год на одиницю часу. Додатковим маркером є кольорова градація – від зеленого до червоного. Інформаційні етикетки з позначенням класу енергоефективності розміщені на самому товарі, щоб можна було швидко зорієнтуватися.

На багатьох більш сучасних моделях побутової техніки клас “А” є розширеним: від “А” до “А+”, “А++”, “А+++”. Кожен рівень з “А” на “А+” – це умовна економія при користуванні приладом від 10% до 20%. Тобто умовний пристрій з позначкою “В” споживає майже в два рази більше електроенергії ніж “А+++”.

Приміром, холодильник стандарту “А++” на 20% енергоефективніший, ніж “А+”. Холодильник з “А+++” – вже на 35%, додали в прес-службі компанії.

Найбільші споживачі електроенергії

Найбільш потужні за споживанням електроенергії прилади з числа щоденного вжитку, що мають нагрівальні елементи і/або гріють воду: бойлери, чайники, праски, пральні/посудомийні машини, духові шафи, електроплити, обігрівачі/кондиціонери.

“Виділити серед них ТОП-5 важко, оскільки це безпосередньо залежить від того, наскільки часто споживачі користуються тим чи іншим пристроєм”, – зазначили у компанії “Фокстрот”.