Електростанції працюють на максимумі – Укренерго

12:20

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

тарифы на электроэнергию, Украина, электроэнергия, тариф, свет, новости,

В Україні споживання електроенергії тримається на максимально високому рівні через посилення морозу. У свою чергу електростанції працюють на максимумі потужності, повідомило Укренерго у вівторок, 9 січня.

Вказано, що у понеділок добовий максимум споживання був ввечері – на 9,5% вище, ніж відповідний показник у попередній робочий день 5 січня. Наразі, станом на 9:00 рівень споживання на 5,8% перевищує вчорашній показник, який вже був досить високим.

“Причина – значне посилення похолодання. Від  0 °C  у п’ятницю, 5 січня,  до -11 °C в понеділок, 8 січня. Сьогодні, 9 січня – прогнозована середньодобова температура -15°C”, – йдеться у повідомленні.

Окрім того, в регіонах, де відновлюється електропостачання, фіксується швидкий одномоментний зріст споживання. Це створює значне додаткове навантаження на електростанції і перевантажує мережі передачі та розподілу електроенергії.

Енергетики просять українців після відновлення електропостачання не вмикати всі потужні електроприлади одночасно протягом всього дня з 09:00 до 19:00.

Наразі електроенергії, виробленої електростанціями всіх видів, вистачає для забезпечення енергопостачання всіх споживачів.

“Але значне зростання споживання через посилення морозів створює суттєве додаткове навантаження на електростанції, які й так працюють на максимальній потужності, але мають додатково дуже швидко та суттєво збільшувати вироблення електроенергії,  що може призвести до технологічних порушень”, – зазначили в Укренерго.

Разом з тим більшість ТЕС все ще відновлюється після масованих ракетних атак минулої зими. А сонячні електростанції не можуть працювати з максимальною потужністю через щільну хмарність та негоду.